Fotoğraflardaki Salda Gölü Burada!

Fotoğraflardaki Salda Gölü Burada!

Salda Gölü’nün muhteşem beyazı ve mavisini sosyal medya, televizyon, fotoğraflardan görüp hayran kalan; ziyarete gelince daha önce gördüğü güzelliği görememekten yakınan ziyaretçilerimizin sıklaştığını görmekteyiz. Bugün sizlere fotoğraflardaki Salda Gölü’nü anlatacağız.

Son zamanlarda gerek sosyal medya üzerinden gerekse web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçen ziyaretçilerimiz fotoğraflardaki Salda Gölü’nü, ziyaretleri esnasında göremediklerinden bahsetmekte, umduklarını bulamadıklarından hayıflanmaktadırlar.

Salda Gölü’nün çevresinde göle girip yüzebileceğiniz yaklaşık dört plaj bulunmaktadır. Her plaj farklı amaca hizmet etmek için tasarlanmıştır. Belediye Plajı daha çok konaklama ve yüzme, Tabiat Parkı Plajı piknik ve yüzme için kurgulanmıştır. Salda Gölü’nün “Türkiye’nin Maldivleri” olarak ün kazanmasında büyük katkısı olan bembeyaz kumsalların bulunduğu plaj, gölün adını aldığı Salda kasabasının hemen altında kalan plajdır. Son zamanlarda tabelalarda ‘Maldivler Plajı’, ‘Saldivler Plajı’ gibi ibareler bulunmaktadır.

Maldivler Plajı; bembeyaz kumsalların, gölün yapısından kaynaklanan adacıkların bulunduğu daha çok fotoğraf ve video çekimi için gelinen plajdır. Son zamanlarda yapısı ve görsel güzelliğinden dolayı özellikle düğün fotoğraflarının çekimi bu alanda yapılmaktadır. Bu plaj her ne kadar fotoğraf çekimi ve çamur banyosu yapmak için uygun olsa da yüzmek için çok uygun bulunmamaktadır. Zira plajın yaklaşık 10 metrelik giriş kısmında balçıklar yüzmek için gelen misafirlerin gözlerini korkutmaktadır. Bahsedilen balçıklı kısım geçildikten sonra yüzmenizde de bir sıkıntı yoktur.

Fotoğraflardaki Salda Gölü’nü bulamayan ziyaretçilerin şikayetlerinin sebebinin ‘Maldivler Plajı’nı değil de farklı plajlara uğramalarından kaynaklandığını düşünmekteyiz.

Salda Gölü’nü ‘Maldivler Plajı’ için ziyaret edecek ziyaretçilerimiz için konum bilgisini paylaşıyoruz. Fotoğraflarda gördüğünüz alan burasıdır.

Maldivler Plajı Konum

Kontrol Et

Salda Gölünde Kaçak Yapılar Kaldırılıyor

Salda Gölünde Kaçak Yapılar Kaldırılıyor Salda Gölü çevresinin daha düzenli hale getirilmesi, gölün korunması ve …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.