Salda Gölü Ağaçlandırılıyor

Salda Gölü Ağaçlandırılıyor

Yeşilova Belediyesi ve Çevre Koruma ve ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı(ÇEVKO) işbirliğiyle, Salda Gölü Yeşilova Belediye Halk Plajına fidan dikimi gerçekleştirildi. Yaklaşık 800 fidanın toprakla buluştuğu projede plajın daha yeşil bir görünüme kavuşturulması planlanıyor.

Salda Gölünde daha fazla yeşil bir alan oluşturulması için Yeşilova Belediyesi ve ÇEVKO işbirliğiyle, işletmesi Yeşilova Belediyesine ait Belediye Halk Plajına fidan dikimi gerçekleştirildi. Yaklaşık 800 fidanın dikildiği projeyle Salda Gölü’nün doğasının korunması amaçlanıyor.

Fidan dikimi etkinliğinde konuşan Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek “Salda Gölü çevresinde daha fazla yeşil alan oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Daha önceki yıllarda yaptığımız fidan dikimini bu yıl da devam ettiriyoruz. Yaklaşık 800 fidan diktik. Fidan desteği sağlayan ÇEVKO’ya teşekkür ederim. Salda Gölümüzün doğasını ve çevresini koruyarak bizden sonraki nesillere aktaracağız.”dedi.

Fidan Dikim Etkinliğinden Fotolar

Kontrol Et

Hükümlülerden Salda Gölü’nde Temizlik

Hükümlülerin Katılımıyla Salda Gölü’nde Temizlik Yapıldı Burdur Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü tarafından ziyaretçilerin yoğun …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.