Salda Gölü Millet Bahçesi İhalesi Ertelendi

Salda Gölü Millet Bahçesi İhalesi Ertelendi

Burdur’da bulunan, doğal güzellikleriyle ünlü Salda Gölü’ne yapılmak istenen ve iptali için yargıya taşınan Millet Bahçesi projesinin ihalesi bugün yapıldı.

İhaleye 7 istekli firmanın katıldığı ve tekliflerin alındığı öğrenildi. Alınan tekliflerin değerlendirilerek 1 hafta sonra sonuçlanacağı söylendi.

Salda Gölü’ne Ne İnşa Edilmek İsteniyor?

Salda Gölü çevresine, Millet Bahçesi projesi kapsamına 1 kıraathane binası, 1 sağlık birimi, 2 yönetici birimi, 2 satış birimi, 1 oturma birimi, 1 mutfak birimi, 1 bulaşıkhane, 2 kafe, 2 mescit, 6 büfe, 4 giyinme-soyunma birimi, 4 WC inşa edilmesi öngörülüyor.

Millet Bahçesi Tepkilere Neden Oldu?

Turkuaz renkli Salda Gölü’ne yapılması planlanan Millet Bahçesi, ülke genelinde tepkilere neden oldu. Sosyal medya üzerinden ‘Saldaya Dokunma’ etiketli kampanyalar düzenlendi. Sanatçı Sunay Akın sosyal medya hesabından ‘Salda’ya Göl Diyelim, Öl Demeyelim’ açıklaması yaptı. Siyasiler de Millet Bahçesine olan tepkilerini protesto ve açıklamalarla duyurdular.

Kontrol Et

Emine Erdoğan, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Emine Erdoğan, Salda Gölü’nde Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.