Salda Gölü’nde Avlanmak Yasak

Salda Gölü’nde Avlanmak Yasak

Tabiat Parkları içerisinde yer alan Salda Gölü’nde her türlü avlanma faaliyetleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2013-2014 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı’na göre yasaklanmıştır.

Resmi GazeteSalda_Tabiat_Parki_SaldaGoluCom‘nin 16 Mayıs 2013 tarih ve 12 nolu karar ekinde; Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2013-2014 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı’na göre “Tabiat Parkları” içerisinde yer alan “Salda Gölü’nde Avlanmak Yasak“lanmıştır.

Kanunun 12. maddesi çerçevesinde özel kanunlarla avlanmanın yasaklandığı sahalar içerisinde yer alan Salda Gölü’nde her türlü av faaliyetleri engellenmiştir.

Bilinen ve bilinmeyen bir çok hayvan ve bitki varlığına sahip gölde, insanlar dışındaki canlıların da yasalarla korunma altına alınması sevindirici bir durum.

Salda Gölü Tanıtım Sitesi‘ sitesi olarak vatandaşlarımızın yasalara uymalarını, bilinçsiz avlanma konusunda daha dikkatli olmalarını temenni ediyoruz.

Tatil, eğlence ve gezi amaçlı gibi birçok amaçla gelinen Salda Gölü’nün diğer canlıların yaşam alanı olduğunu unutmayınız!

Kontrol Et

Burdur ve Salda Gölü Arasına ‘Lavanta Yolu Projesi’

Burdur ve Salda Gölleri Arasına ‘Lavanta Yolu Projesi’ Vali Hasan Şıldak, Salda Gölü’ne 2018 yılı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.