Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir

Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir

Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir

Mavinin bütün tonlarını içinde barındıran, alabildiğine mavi ile benzersiz yeşilin buluşma noktası Salda Gölü’nü görmeye gelecek olan misafirlerimiz; kamp alanında kamp ateşi yakmayı düşünmektedirler. Salda Gölü’nde kamp ateşi yakılıp yakılmama konusunda tereddüte düşülmektedir. Peki “Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir Mi?”

1. derece sit alanı olan Salda Gölü ve çevresinde yapılaşma kesinlikle yasak. Bundan dolayı göl çevresinde otel yada motel bulunmamaktadır. Bunun yerine göle gelecek misafirler kamp alanlarında konaklamaktadırlar. Kamp alanlarında; soyunma kabinleri, lavabolar, mangallar… gibi ihtiyaçlarınızı giderecek imkanlar sunulmuştur.

Bunların yanında Salda Gölü kamp alanlarına gelen misafirlerimize “kamp ateşi” yakma izni verilmiştir. Bunun için herhangi bir birimden izin almaya da gerek yoktur. Yalnız bilinçsiz bazı kampçılar kamp ateşi yakmak için kamp alanlarındaki ağaçları kesmektedirler. Bazıları ise yakılan kamp ateşinin küllerini temizlememektedirler. Bu tür yanlış davranışlar gölün dokunulmamış dokusuna zarar vermekte, uygunsuz davranışta bulunanlar uyarılmaktadır.

Kısacası; Salda Gölü’nde çevreye zarar vermeyecek şekilde kamp ateşi yakabilirsiniz.

  1. Ayse 27 Temmuz 2017

    Biz bungolow evlerden gelmeden kiralaya bilirmiyiz öğle bı şans varmı acaba