Salda Gölü’nde Ne Yenir?

 Salda Gölü’nde Ne Yenir?

Salda Gölü Alabalık:

Gölü olan her bölgede yenilebilecek ilk şey şüphesiz balık… Salda Gölü ise aynalı sazan balığıyla dolup taşıyor. 500 kg’a kadar ulaştığı söylenen balıklar Salda Gölü’nün derin bir krater gölü olması ve balıkların bu derinliklere kaçması nedeniyle ağla avlanmasını imkansız kılıyor. Bu yüzden göl kenarındaki çeşitli restoranlarda çiftliklerden canlı getirilip özel yaşatma havuzlarında barındırılan alabalıklar tüketiliyor. Sultan Pınarı ve Orman İçi Dinlenme Tesislerin’de üretme çiftlikleri sayesinde taze alabalık yeme zevkini tadabilirsiniz.

Salda Gölü Alabalık, limonda bekletilerek özel dağ kekiği ve sarımsak sosu ile lezzetlendirilen alabalık ızgaralar tur gruplarının ana yemeği oluyor.

Salda Gölü Çoban Kavurması:

Salda Gölü’nde tadına bakabileceğiniz diğer bir lezzet Salda Gölü Çoban Kavurma.Salda Gölü’ne bakan tepelerde kekik otu otlayan kuzuların etinden yapılan kavurmalar damakta tat bırakıyor. Çeşitli baharatlarla hazırlanan bu kavurmaya arzu edenler maydanoz kökü ve defne yapraklarının sebze baharat çeşitleriyle yapılmış sosundan katarak değişik bir lezzetle tanışabilirler.

Göl kenarında yemek yenecek yıl boyu açık, ocakbaşı da olan Sultan Pınarı Restoran, Orman İçi Dinlenme Tesisleri, Akçeşme Restoran, Güreltur Restoran yer alıyor.

Piknik yapmak isteyenlerin, göl kenarı orman içi piknik alanı hizmet veriyor. Yöreden çabuk pişen ve mideye rahatsızlık vermeyen fasulye ve nohut alabilecekleriniz arasında…

Kontrol Et

Salda Gençlik Kampı İçin Ödenek Müjdesi

 Salda Gençlik Kampı İçin Ödenek Müjdesi! Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Salda …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.