Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

Yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız sizlere alternatif tatil için bir önerimiz var; Salda Gölü… Orman, göl ve temiz havanın bir arada bulunduğu, bakir doğası ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü sizleri bekliyor!

Eşsiz doğası, tertemiz suları, bembeyaz kumsallarıyla görenleri kendine hayran bırakan Salda Gölü’nün siz değerli ziyaretçileri için “Salda Gölü’nde Konaklama” hakkında bilgi vermek istedik.

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Bu yüzden yeni yapılaşma kesinlikle yasaktır! Ayrıca Salda Gölü’nün sit alanına alınması dolayısıyla; sadece sit alanı derecesi düşürülmüş belli kısımlarında çadır kampı kurulmasına izin verilmektedir.

Çadır Kampı İçin Uygun

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Doğal sit alanı kapsamına alınan Salda Gölü’nün sit alanı derecesi düşürülmüş ve kamp yapabileceğiniz belli başlı plajları bulunmakta. Bunların başında ise “Yeşilova Belediye Halk Plajı“gelmektedir.

Salda_Golu_Cadir_1_SaldaGoluCom

İşletmesi Yeşilova Belediyesi’ne ait Belediye Halk Plajı’nda isterseniz kendi çadırını kurabilir, isterseniz çadır kiralayabilirsiniz.

Kendi çadırlarını kurmak isteyen ziyaretçilerden kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca çadırınıza elektrik çektirebilme imkanınız bulunuyor.

Kamp alanı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Yeşilova Belediye’sine ait bir işletme bulunmakta. İşletmeden sıcak-soğuk içecekler ve market alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca yemek ve aperatif yiyecekler temin edebilirsiniz. Daha farklı ihtiyaçlarınızı yaklaşık 4 km uzaklıktaki Yeşilova ilçesinden giderebilirsiniz.

Bu eşsiz mekanda ziyaretçiler; mangal ve kamp ateşi yakabilme olanağına sahiptir.

2017 Haziran ayı günlük çadır kiralama bedeli 30 TL’dir. Ocak 2018 tarihine kadar bu ücret tarifesi geçerlidir.

Diğer bir kamp alanı ise; Doğanbaba Plajı‘dır. Doğanbaba Plajı’nda “Pideci Sami” adında tek restoran bulunmaktadır. Doğanbaba ve Salda kasabaları plajlarında işletme bulunmaması ve özellikle hususi aracı bulunmayan ziyaretçiler için sabit servis olanağı olmaması dolayısıyla kamp ve gezi için fazla tercih edilmemektedir.

Dokunulmamış doğası ile Salda Gölü’nün en sakin ve en temiz sahilleri de bu alan çevresinde bulunmaktadır.

Bungalov Evler

Salda Gölü konaklama ihtiyacının büyük bir kısmını, işletmesi Yeşilova Belediyesi’ne ait, ‘Belediye Halk Plajı‘ karşılamaktadır. Yeşilova Belediye Plajı’nda kiralayabileceğiniz bungalov evler ve çadırlar bulunmaktadır. Yine kendi çadırını getiren ziyaretçiler de burada kamp kurabilirler.

Salda Gölü kenarında, gölü gören ve uzaklığı yaklaşık 50 metre olan bungalov evlerde iki tek kişilik yatak, banyo, tuvalet bulunmakta. Bungalov evlerin balkonlarından Salda Gölü’nün eşsiz güzelliklerinizi seyredebilirsiniz!

 

2017 Haziran ayı bungalov evlerin günlük kira bedeli 75 TL’dir. Ocak 2018 tarihine kadar bu ücret tarifesi geçerlidir.

Hotel Lago Di Salda

Hotel_Lago_Di_Salda_19_SaldaGoluCom

Türkiye’nin en berrak ve temiz suyuna sahip Salda Gölü kenarında göl manzaralı tek otel olan “Hotel Lago Di Salda” kent yaşamının uzağında, huzurlu, sakin bir tatil arayışında olanlar için mükemmel bir cazibe merkezidir. Büyük tatil otellerinin klasik konsepti dışında alternatif bir mekanda farklı tatil arayışlarınıza cevap verecek konumdadır. Dokunulmamış doğasında tüm canlılarla uyum içinde, çevreye en az zararı verme prensibini güderek, alternatif bir tatil anlayışı sunulmaktadır. Doğanın eşsiz zenginliğine dokunabileceğiniz çok özel bir tesistir.

Ocak 2016 tarihinden itibaren kapılarını ziyaretçilerine açan 23 standart 2 suit odalı Hotel Lago Di Salda, kışın Salda Kayak Merkezi yazın Salda Gölü misafirlerini ağırlamaktadır.

İki yıldızlı butik otel konumundaki Hotel Lago Di Salda sezonluk hizmet veren açık havuza ve kapıdan kayak alanına erişim imkanına sahiptir. Konuklar, tesis bünyesindeki barın keyfini çıkarabilir, sauna ve Türk Hamamından faydalanabilir. Wi-Fi erişimi ve tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir.

Tüm odalar düz ekran uydu TV ile donatılmıştır. Bazıları dağ veya göl manzaralıdır. Odaları hepsinde duşlu veya küvetli özel banyo vardır.

Tesisin resepsiyonu 24 saat açıktır.

Ziyaretçilerimizin kıyaslama yapabilmeleri açısından , kesinlik arz etmemekle birlikte, 2017 Haziran ayı konaklama fiyatlarına göre;

 

 • Tek kişilik dağa bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 75 TL
 • Tek kişilik göle bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 100 TL
 • Çift kişilik dağa bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 175 TL
 • Çift kişilik göle bakan odalar (Kahvaltı dahil) : 200 TL
 • Suit odalar (Kahvaltı dahil) : 300 TL’dir.
 • Yukarıda belirtilen fiyatlarda dönemsel olarak değişiklikler yapılmaktadır.

Hotel_Lago_Di_Salda_3_SaldaGoluCom

Hotel Lago Di Salda Foto Galeri Tıklayınız…

Salda Gölü’nde Konaklama hakkında daha fazla bilgi almak için; “SaldaGolu.Com İletişim” sayfamızı veya “iletisim@saldagolu.com” mail adresimizi kullanabilirsiniz.

 1. Salih Gürkan Hüsünbeyi 22 Temmuz 2015

  Salda gölü kenarında çadır kampı yapmak istiyorum ama iletişim kurabilecek irtibat numarasi mevcut değil. Sizden ricam irtibat kurabilecegim numara veya mail adresi gonderebilirmisiniz .? Teşekür ederim saygılarımla

 2. Kirac 11 Ağustos 2016

  İletisim numarası verir misiniz bungalov evde konaklamak istiyorum. Bu hafta sonu gelecegim ama korkuyorum bi yerde kalamayacağim diye.

 3. Serkan 17 Temmuz 2017

  Eylül ayında Bungalov evlerden faydalanmak istiyorum. Iletişim için nereyi aramam lazim. Reklamınız yetersiz.

 4. Abdullah 06 Ağustos 2017

  Merhaba haftasonu için bungalow kiralamak istiyoruz iletişim numarası rica ediyorum.

 5. hatice 07 Ağustos 2017

  Konaklama için telefon numarası alabilir miyiz?

 6. Mehmet BELLİ 15 Ağustos 2017

  Bu hafta sonu bir kaç günlük çadır kampı için Sakarya dan geliyoruz. Güzel geçer inşallah.

 7. Selçuk çetin 21 Ağustos 2017

  Merhabalar çadır kurduğumuzda duş ve lavabo varmı ihtiyaçlarımız için?

 8. Sadi sadıkoğlu 28 Ağustos 2017

  Çok ukala bir işletmecisi var. Sanıyorum müşteri ihtiyacı yok. Gitmenizi hiç tavsiye etmem

 9. Banu çoban 22 Eylül 2017

  İletişim numarası verebilir misiniz