Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

SALDA GÖLÜ’NDE KONAKLAMA

Yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız sizlere alternatif tatil için bir önerimiz var; Salda Gölü… Orman, göl ve temiz havanın bir arada bulunduğu, bakir doğası ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü sizleri bekliyor!

Eşsiz doğası, tertemiz suları, bembeyaz kumsallarıyla görenleri kendine hayran bırakan Salda Gölü’nün siz değerli ziyaretçileri için “Salda Gölü’nde Konaklama” hakkında bilgi vermek istedik.

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Bu yüzden yeni yapılaşma kesinlikle yasaktır! Ayrıca Salda Gölü’nün sit alanına alınması dolayısıyla; sadece sit alanı derecesi düşürülmüş belli kısımlarında çadır kampı kurulmasına izin verilmektedir.

Venüs Pansiyon

Her geçen gün artan ziyaretçi sayısını ağırlamakta güçlük çeken Salda Gölü, alternatif bir konaklama imkanına daha kavuştu. Yaz ve kış olmak üzere bütün yıl boyunca açık olan ‘Venüs Pansiyon’, siz değerli Salda Gölü ziyaretçilerine hizmet sunmaya başladı.

Yeşilova-Denizli kara yolunun ‘Tabiat Parkı Orman Plajı’ sapağında bulunan ‘Venüs Pansiyon’, ana yola yaklaşık 50 metre uzaklıktadır. Özellikle otobüsle Salda Gölü’nü ziyaret edecek misafirler, ana yolda inerek yürüme mesafesinde pansiyona ulaşabileceklerdir. Salda Gölü’ne hakim bir konumda bulunan pansiyonun göle uzaklığı yaklaşık 200 metredir.

Farklı konsepte sahip 6 pansiyon odasından oluşan ‘Venüs Apart’ sezonun tamamında misafir ağırlamaktadır. Pansiyonda odalar; ranzalı ve ranzalı yataklı şeklinde iki farklı şekildedir. Ranzalı odalar 2 ranza (4 kişilik) tek oda, ranzalı ve yataklı odalar 2 ranza bir çift kişilik yatak ve 2 odalıdır. Her pansiyon odasında televizyon, buzdolabı ve şofben bulunmaktadır. Odalar merkezi sistem kalorifer ile ısıtılmaktadır.

Pansiyonun hemen yanında bulunan restorant ve kafede; ızgaralar, soğuk meşrubatlar ve market giderlerinden bazıları bulunmaktadır. İsteyen müşterilere mangal yakılarak verilmektedir.

Kişi başı ücret talep edilen pansiyonda, çocuklardan ücret alınmamaktadır. Kesinlik arz etmemekle birlikte 2018 yılı boyunca kişi başı günlük 50 TL’dir. Kalabalık gruplar için, doluluk oranına göre, farklı ücret tarifesi uygulanmaktadır.

Venüs Pansiyon Foto Galeri

Çadır Kampı İçin Uygun

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Doğal sit alanı kapsamına alınan Salda Gölü’nün sit alanı derecesi düşürülmüş ve kamp yapabileceğiniz belli başlı plajları bulunmakta. Bunların başında ise “Yeşilova Belediye Halk Plajı” gelmektedir.

Yeşilova Belediye Halk Plajı’nda isterseniz kendi çadırınızı kurabilir, isterseniz “Gezginler Durağı” işletmesinden çadır kiralayabilirsiniz.

Kendi çadırlarını kurmak isteyenlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca çadırınıza Yeşilova Belediye’since ücretsiz elektrik çektirebilme imkanınız bulunuyor.

Kamp alanı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Yeşilova Belediye’sine ait bir işletme bulunmakta. İşletmeden sıcak-soğuk içecekler ve market alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca yemek ve aperatif yiyecekler temin edebilirsiniz. Bunların dışında kamp alanı çevresinde irili ufaklı 10’a yakın restoran, market vardır. Daha farklı ihtiyaçlarınızı yaklaşık 4 km uzaklıktaki Yeşilova ilçesinden giderebilirsiniz.

Bu eşsiz mekanda ziyaretçiler; mangal ve kamp ateşi yakabilme olanağına sahiptir.

Diğer bir kamp alanı ise; Doğanbaba Plajı’dır. Doğanbaba Plajı’nda “Pideci Sami” adında tek restoran bulunmaktadır. Doğanbaba ve Salda kasabaları plajlarında işletme bulunmaması ve özellikle hususi aracı bulunmayan ziyaretçiler için sabit servis olanağı olmaması dolayısıyla kamp ve gezi için fazla tercih edilmemektedir. Kampçılar elektrik ve lavabo ihtiyaçlarını giderebilecekleri imkanı bulunmadığından ilk tercih edilen plajlar arasından bulunmamaktadır.

Dokunulmamış doğası ile Salda Gölü’nün en sakin ve en temiz sahilleri de bu alan çevresinde bulunmaktadır.

Salda Gölü’nde Konaklama hakkında daha fazla bilgi almak için; “SaldaGolu.Com İletişim” sayfamızı veya “iletisim@saldagolu.com” mail adresimizi kullanabilirsiniz.

Kontrol Et

Salda Gölü’nde “Polen İstilası”

Salda Gölü’nde “Polen İstilası” Baharın gelişiyle birlikte artan polenler(çiçek tozları), Salda Gölü’nü istila etmiş durumda. …

12 Yorum

 1. Salda gölü kenarında çadır kampı yapmak istiyorum ama iletişim kurabilecek irtibat numarasi mevcut değil. Sizden ricam irtibat kurabilecegim numara veya mail adresi gonderebilirmisiniz .? Teşekür ederim saygılarımla

 2. İletisim numarası verir misiniz bungalov evde konaklamak istiyorum. Bu hafta sonu gelecegim ama korkuyorum bi yerde kalamayacağim diye.

 3. Eylül ayında Bungalov evlerden faydalanmak istiyorum. Iletişim için nereyi aramam lazim. Reklamınız yetersiz.

 4. Merhaba haftasonu için bungalow kiralamak istiyoruz iletişim numarası rica ediyorum.

 5. Konaklama için telefon numarası alabilir miyiz?

 6. Bu hafta sonu bir kaç günlük çadır kampı için Sakarya dan geliyoruz. Güzel geçer inşallah.

 7. Merhabalar çadır kurduğumuzda duş ve lavabo varmı ihtiyaçlarımız için?

 8. Sadi sadıkoğlu

  Çok ukala bir işletmecisi var. Sanıyorum müşteri ihtiyacı yok. Gitmenizi hiç tavsiye etmem

 9. İletişim numarası verebilir misiniz

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.