Salda Kayak Merkezi Sezon Açılışına Hazırlanıyor

Salda Kayak Merkezi Sezonu Açıyor

Salda Kayak Merkezi Sezonu Açmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin göl manzaralı tek kayak merkezi konumunda olan Salda Kayak Merkezi 2019 sezonunu açmaya hazırlanıyor. Kar kalınlığının 20 cm’ye ulaştığı Salda Kayak Merkezinin açılışının önümüzdeki günlerde yapılması planlanıyor.

Burdur’un ve Türkiye’nin göl manzaralı tek kayak merkezi konumunda olan Salda Kayak Merkezi 2019 kışına hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışının ardından kar kalınlığı 20 cm kadar ulaştı. Kar kalınlığı yeterli seviyeye ulaşmadığı için şuan pistler kayak yapmak için uygun durumda değil ve kapalı. Beklenen kar yağışı ile açılması planlanan Salda Kayak Merkezi ziyaretçilerini bekliyor.

Kayak yapmak için kar kalınlığının 50-70 cm civarında olması ve bunun ezilmiş olması gerekiyor. Ezilen kar kalınlığı 40 cm civarına kadar düşüyor.

Salda Kayak Merkezi 2018 yılından itibaren Burdur Özel İdare Müdürlüğü tarafından işletiliyor. Bölgede turizmi canlandırmak için geçtiğimiz yıl Salda Kayak Merkezinin yolunun bakım, onarım ve asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere 4 milyonluk ödenek ayrılmıştı. Ayrıca misafirlerin konaklama sorununa çözüm için 6 odalı pansiyon hizmete açıldı.

Salda Gölü’nün bilinirliğinin artması Salda Kayak Merkezi’nin de popüleritesini artırmış durumda. Bu yıl ulaşım, konaklama, yemek olanakları genişleyen Salda Kayak Merkezine geçen yıllardan daha fazla ziyaretçi bekleniyor.

Salda Kayak Merkezi Pistleri
Salda Kayak Merkezi- 2018 Aralık

Salda Kayak Merkezi Foto Galeri İçin Tıklayınız…

Kontrol Et

Şarkıcı Bengü Salda Gölünde Klip Çekecek

Şarkıcı Bengü Salda Gölü’nde Klip Çekecek Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Burdur’da sahne alan ünlü sanatçı …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.