Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla kullandığı Antalya-Denizli güzergahındaki, Burdur ili Yeşilova İlçesi sınırlar içerisinde yer alan Eşeler Yaylası’nda bulunuyor. Burdur’a 77, Yeşilova ilçesine ise 14 kilometre mesafede bulunan tesis, 2079 metre rakımda bulunuyor. Şubat 2012’de hizmete açılan Salda Kayak Merkezi‘nde 8860 metre uzunluğunda telesiyej hattı ve uzunlukları 1000 ile 1500 metre arasında değişen, her seviyeden kayakçıya hitap eden 5 adet pist bulunmaktadır. Kayak alanı, 2.079 metre rakımda bulunan Tınaztepe’nin solunda 2.054 metre zirvesinin kuzey yamaçlarından başlayıp 1.910 metre rakımlı toplanma merkezinde sonlanmaktadır.

Kayak tesislerinin yapıldığı alan,  dünyanın en derin ve en temiz göllerinden biri olan turkuaz renkli Salda Gölüne hakim bir noktada olup, manzara tam bir doğa harikası niteliğindedir.  Genellikle, Aralık ayından itibaren Nisan ayı sonlarına kadar karla kaplı olan tepede 50 – 100 cm civarında kar görmek mümkündür.  Doğal bitki örtüsü ile kaplı olan tepenin arazi yapısı 30 cm kar yağışında bile kayak yapmaya uygun hale gelmektedir.

2 kişilik askılı T tipi self servis Teleski, Kafeterya,  İçmesuyu işleri 16.12.2011 tarihinde tamamlanarak 2012 yılı kış sezonuna yetiştirilmiştir.

Dünyadan ve Türkiye’den misafirleri ağırlamayı bekleyen Salda Kayak Tesisi‘ni herkesin gezip-görmesini ısrarla tavsiye ediyoruz.

Kontrol Et

Salda Gençlik Kampı İçin Ödenek Müjdesi

 Salda Gençlik Kampı İçin Ödenek Müjdesi! Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Salda …

Bir Yorum

  1. Salda kayak merkezi tanıtımı için sanırım daha fazla çaba gösterilmeli. Salda gölü ismi bile bir marka algısı yaratırken “kayak” merkezi akla gelmiyor. Üzerine kesinlikle düşülerek etkisinin artırılması gereken harika bir yer.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.