Salda Kayak Merkezi’ne Ödenek Müjdesi!

Salda Kayak Merkezi’ne Ödenek Müjdesi

Burdur’un tek kayak merkezi olan Salda Kayak Merkezi yolunun bakım, onarım ve asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere 2018 yılı için 4 milyonluk ödenek ayrıldı.

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada “Burdur’umuzun tek Kayak Merkezi olan Yeşilova Salda Kayak Merkezimizin ulaşımı, yolunun bakım ve onarımı için 4 milyon ödenek 2018 Yatırım Programına ayrılmış durumdadır. Yeşilova Salda Kayak Merkezi Yolunun bakım, onarım ve asfalt çalışmaları için 4 Milyon ödenek kullanılacaktır.”dedi.

12 Ay Kayak Alanında da Eğitim Kamplarının Salda Kayak Merkezinde yapılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Yeşilova Salda Kayak Merkezimizin Yaz ve Kış kullanılması, 12 Ay Yaz, Kış Eğitim Kampları için çalışmalar devam etmektedir. Kayseri Erciyes Kayak Merkezinden Salda’ya tahsis ettirdiğimiz Telesiyej Tesisinin bakım, onarım ve montajı için gerekli ödeneğin ayrılması için Gençlik ve Spor Bakanımız Osman Aşkın Bak’a yaptığımız ziyaret ve görüşmede talepte bulunduk. Bu talebimizin takipçisi olacağız. Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ’a Burdurlu hemşehrilerim adına şükranlarımı sunarım. Kamuoyuna Sevgi ve Saygılarla.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Salda Gençlik Kampları için 1,2 milyonluk ödenek ayrılmıştı. Yapılan bu yatırımlar Salda Gölü ve çevresine turizm canlılığı katacağına inanmaktayız.

Kontrol Et

Salda Gölünde Kaçak Yapılar Kaldırılıyor

Salda Gölünde Kaçak Yapılar Kaldırılıyor Salda Gölü çevresinin daha düzenli hale getirilmesi, gölün korunması ve …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.