Salda Kayak Merkezi’ne Özel İdare Desteği

Salda Kayak Merkezi’ne Özel İdare Desteği

Burdur İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından Salda Kayak Merkezi’ne vatandaşların güvenli bir şekilde ulaşmaları ve turizm tesisinden vatandaşların rahatça faydalanabilmeleri sebebiyle, Salda Kayak Merkezi ‘ne çıkılan Eşeler Yaylası yollarında tuzlama ve yol açma çalışmaları yapıldı.

Burdur İl Özel İdaresi’nin Açıklaması

Salda_Kayak_Merkezi_Kar_Kurume_Ozel_idare_4_SaldaGoluComSon yıllarda ilimizin olduğu kadar ülkemizin de gözde kayak merkezlerinden biri haline gelen Yeşilova ilçemizde bulunan Salda Kayak Merkezi kış mevsiminde yağan kar nedeniyle hafta sonları ilimiz ile çevre il ve ilçelerden gelen kayakseverlere ev sahipliği yapıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu kayak merkezine gitmek üzere yola çıkan birkaç araçlık konvoyun kar ve buzlanma nedeniyle yolda kalması sonucu, yolda mağdur olan vatandaşların imdadına ilk yetişen yine İdaremiz oldu.

Kayak merkezine giden yolun bu mevsimde, özellikle de kar yağdığında ulaşımı aksayan yolda bu tür mağduriyetlerin olacağını geçmişten gelen tecrübesi ile bilen Burdur İl Özel İdaresi, hafta sonu kayak merkezinden gelen yardım çağrısı üzerine, kayak merkezi yakınlarında teyakkuz halinde bekletilen karla mücadele ekiplerini vakit kaybetmeden yolda kalan araçların bulunduğu mevkiye intikal ettirmiştir.

Kısa sürede araçların bulunduğu mevkiye ulaşan İdaremiz karla mücadele ekipleri, son yıllarda yenilenen ve hareket kabiliyeti artarak daha verimli hale gelen modern iş makineleri ile yolda kalan araçlara ilk müdahalede bulunarak öncelikle yolda kalan araçları halatlar ile tek tek kurtararak tatilcilerin kayak merkezine ulaşmasını sağlamıştır.

Burdur İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Karla Mücadele ekibi, yaptığı ilk yardımdan sonra Salda Kayak Merkezi’ni Yeşilova yoluna bağlayan yol güzergahında, 1 greyder ve 1 kar küreme kamyonu ile kar küreme çalışması yaparak buzlanmaya karşıda tuz serme çalışması yaparak, kayak merkezine gelen tatilcilerin güvenle kayak merkezinden karayoluna inip sıcak yuvalarına ulaşmalarına vesile olmuştur.

Hafta sonu kayak merkezine gitmek üzere yolda kalan vatandaşların kurtarılarak güvenle tatillerini yapmasına imkan tanıyan İdaremiz, asli görevlerinin yanında Türk Turizminin gelişmesi için de zaman ve mekan gözetmeksizin tüm personeli ve araç parkı ile özverili çalışmalarını sürdürecektir.

Salda Kayak Merkezi Kar Temizleme Çalışmaları

Kontrol Et

Salda Gölünde Kaçak Yapılar Kaldırılıyor

Salda Gölünde Kaçak Yapılar Kaldırılıyor Salda Gölü çevresinin daha düzenli hale getirilmesi, gölün korunması ve …

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.