Şahika Ercümen, Rekor Antremanlarına Çıkıyor

Şahika Ercümen, Rekor Antremanlarına Çıkıyor

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, doğal güzellikleri ve benzersiz özellikleriyle her yıl yüzlerce turist ağırlayan Salda Gölü’nde ‘tatlı suda dünya kadınlar serbest dalış’ rekorunu kırmayı deneyecek. Şahika ve ekibi, 25 Ekim’de yapılması planlanan rekor denemesi için antrenmanlara devam ediyor.

Kadınlar Paletsiz Kategorisi’nde rekor denemesi yapacak olan Şahika Ercümen, 55 metre sınırını aşarak kadınlar dünya rekorunu kırmayı hedefliyor.

Rekor denemesi için Salda Gölü’nü tercih eden milli sporcu, aynı zamanda gölün ve doğasının korunmasına da dikkati çekerek bölgeye destek olmayı hedefliyor.

Şahika Ercümen, 25 Ekim Perşembe günü daha önce 30 metreden derine dalınmamış, sualtı henüz keşfedilmemiş Salda Gölü’nde dalış gerçekleştirecek. Milli sporcu, mevcut dünya rekorunu en az 10 metre ve fazlası ile kırarak zorluk derecesi yüksek bir gölde insan limitlerini zorlayacak.

Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi ve Batı Akdeniz Kalkındırma Ajansı, rekor denemesinde Şahika Ercümen’e destek olacak.

Antrenörler ve uluslararası hakemlerle ne kadar derine dalacağı 24 Ekim günü karar verilecek. Rekor denemesinin tek nefeste tüpsüz ve paletsiz dalış olması planlanıyor.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Gölü Tabiat Parkı Canlı Yayın (17 Haziran 2021)

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkındaki son …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend