Şahika Ercümen, Rekor Antremanlarına Çıkıyor

Şahika Ercümen, Rekor Antremanlarına Çıkıyor

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, doğal güzellikleri ve benzersiz özellikleriyle her yıl yüzlerce turist ağırlayan Salda Gölü’nde ‘tatlı suda dünya kadınlar serbest dalış’ rekorunu kırmayı deneyecek. Şahika ve ekibi, 25 Ekim’de yapılması planlanan rekor denemesi için antrenmanlara devam ediyor.

Kadınlar Paletsiz Kategorisi’nde rekor denemesi yapacak olan Şahika Ercümen, 55 metre sınırını aşarak kadınlar dünya rekorunu kırmayı hedefliyor.

Rekor denemesi için Salda Gölü’nü tercih eden milli sporcu, aynı zamanda gölün ve doğasının korunmasına da dikkati çekerek bölgeye destek olmayı hedefliyor.

Şahika Ercümen, 25 Ekim Perşembe günü daha önce 30 metreden derine dalınmamış, sualtı henüz keşfedilmemiş Salda Gölü’nde dalış gerçekleştirecek. Milli sporcu, mevcut dünya rekorunu en az 10 metre ve fazlası ile kırarak zorluk derecesi yüksek bir gölde insan limitlerini zorlayacak.

Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi ve Batı Akdeniz Kalkındırma Ajansı, rekor denemesinde Şahika Ercümen’e destek olacak.

Antrenörler ve uluslararası hakemlerle ne kadar derine dalacağı 24 Ekim günü karar verilecek. Rekor denemesinin tek nefeste tüpsüz ve paletsiz dalış olması planlanıyor.

Kontrol Et

Çamur Banyosu Yapana 392 TL Ceza

Salda Gölündeki Çamur Çukurlarına 392 TL Ceza

Salda Gölündeki Çamur Çukurlarına 392 TL İdari Ceza Türkiye’nin Maldivleri olarak ünlenen Salda Gölü’nde flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.