Salda Gölü Ulusal Gençlik Kampı Oluyor

Salda Gölü Ulusal Gençlik Kampı Oluyor

Burdur Milletvekili Çevre Komisyonu Katip Üyesi, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi Bayram Özçelik, yazılı bir açıklama yaparak 3 yıldır kamp yapılamayan Salda Gölü’nde önümüzdeki günlerde tekrar kamp yapılması için resmi izinlerin çıkacağını açıkladı.

30 yıldır İlimiz Yeşilova ilçesi Salda Gölü kenarında mahalli, ulusal ve uluslar arası gençlik kampı olarak hizmet verilen ancak bölgenin 1. Derece sit alanı olmasından dolayı son üç yıldır kamp yapılamayan bölgenin yeniden canlılık kazanacağını söyleyen Milletvekili Bayram Özçelik, ” Bu üç yıllık süre içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar genel Müdürlüğü nezdine çalışmalar yapılmıştır. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğümüzce hazırlanan Salda gölü tabiat parkı gelişim planında Salda Gölü Köpek Çayı Mevkii (Tabiat Parkı Orman Plajı) yaklaşık 122 dönümlük arazi gençlik kampı olarak ayrılmıştır” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Özçelik açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Kamp alanı olarak tahsis edilen alanda önümüzdeki yıllarda Gençlik ve Spor Bakanlığınca ulusal kamplar yapılacak olup ülke genelinden 81 ilden binlerce genç ilimize gelerek kamp yapacaktır. Salda gölü ulusal gençlik kampı öncelikle Yeşilova Salda gölü ve ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak ve il ekonomisine hareket kazandıracaktır” dedi.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend