SALDA GÖLÜ KONAKLAMA

Salda_Golu_Konaklama_Nerede_Kalinir_SaldaGoluCom

Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

Yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız sizlere alternatif tatil için bir önerimiz var; Salda Gölü… Orman, göl ve temiz havanın bir arada bulunduğu, bakir doğası ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü sizleri bekliyor!

Eşsiz doğası, tertemiz suları, bembeyaz kumsallarıyla görenleri kendine hayran bırakan Salda Gölü’nün siz değerli ziyaretçileri için “Salda Gölü’nde Konaklama” hakkında bilgi vermek istedik.

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Bu yüzden yeni yapılaşma kesinlikle yasaktır! Ayrıca Salda Gölü’nün sit alanına alınması dolayısıyla; sadece sit alanı derecesi düşürülmüş belli kısımlarında çadır kampı kurulmasına izin verilmektedir.

Hotel Lago Di Salda

Hotel_Lago_Di_Salda_19_SaldaGoluCom

Türkiye’nin en berrak ve temiz suyuna sahip Salda Gölü kenarında göl manzaralı tek otel olan “Hotel Lago Di Salda” kent yaşamının uzağında, huzurlu, sakin bir tatil arayışında olanlar için mükemmel bir cazibe merkezidir. Büyük tatil otellerinin klasik konsepti dışında alternatif bir mekanda farklı tatil arayışlarınıza cevap verecek konumdadır. Dokunulmamış doğasında tüm canlılarla uyum içinde, çevreye en az zararı verme prensibini güderek, alternatif bir tatil anlayışı sunulmaktadır. Doğanın eşsiz zenginliğine dokunabileceğiniz çok özel bir tesistir.

Ocak 2016 tarihinden itibaren kapılarını ziyaretçilerine açan 23 standart 2 suit odalı Hotel Lago Di Salda, kışın Salda Kayak Merkezi yazın Salda Gölü misafirlerini ağırlamaktadır.

İki yıldızlı butik otel konumundaki Hotel Lago Di Salda sezonluk hizmet veren açık havuza ve kapıdan kayak alanına erişim imkanına sahiptir. Konuklar, tesis bünyesindeki barın keyfini çıkarabilir, sauna ve Türk Hamamından faydalanabilir. Wi-Fi erişimi ve tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir.

Tüm odalar düz ekran uydu TV ile donatılmıştır. Bazıları dağ veya göl manzaralıdır. Odaları hepsinde duşlu veya küvetli özel banyo vardır.

Tesisin resepsiyonu 24 saat açıktır.

Ziyaretçilerimizin kıyaslama yapabilmeleri açısından , kesinlik arz etmemekle birlikte, 2016 Haziran ayı konaklama fiyatlarına göre çift kişilik odalar 160 TL, suit odalar 220 TL’dir. Tek kişilik konaklamalarda fiyatlar belirtilen ücretlerin yarısıdır.

Hotel_Lago_Di_Salda_3_SaldaGoluCom

Hotel Lago Di Salda Foto Galeri Tıklayınız…

Çadır Kampı İçin Uygun

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Doğal sit alanı kapsamına alınan Salda Gölü’nün sit alanı derecesi düşürülmüş ve kamp yapabileceğiniz belli başlı plajları bulunmakta. Bunların başında ise “Yeşilova Belediye Halk Plajı“gelmektedir.

Salda_Golu_Cadir_1_SaldaGoluCom

İşletmesi Yeşilova Belediyesi’ne ait Belediye Halk Plajı’nda isterseniz kendi çadırını kurabilir, isterseniz çadır kiralayabilirsiniz.

Kendi çadırlarını kurmak isteyenler ziyaretçilerden kamp için herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca çadırınıza elektrik çektirebilme imkanınız bulunuyor.

Kamp alanı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Yeşilova Belediye’sine ait bir işletme bulunmakta. İşletmeden sıcak-soğuk içecekler ve market alışverişi yapabilir, yemek yiyebilirsiniz. Daha farklı ihtiyaçlarınızı yaklaşık 4 km uzaklıktaki Yeşilova ilçesinden giderebilirsiniz.

Bu eşsiz mekanda ziyaretçiler; mangal ve kamp ateşi yakabilme olanağına sahiptir.

2016 Haziran ayı günlük çadır kiralama bedeli 30 TL’dir.

Diğer bir kamp alanı ise; Doğanbaba Plajı‘dır. Doğanbaba Plajı’nda işletme bulunmaması ve ulaşımın zor olması nedeniyle kamp için fazla tercih edilmemektedir. Dokunulmamış doğası ile Salda Gölü’nün en temiz sahilleri de bu kamp alanında bulunmaktadır.

Bungalov Evler

Belediye Halk Plajı’nda sizlere sunulmuş iki farklı konaklama seçeneği bulunmakta. Bir tanesi bungalov ev diğeri ise konteyner.

Salda_Golu_Bungalov_1_SaldaGoluCom

Salda Gölü kenarında gölü gören bungalov evlerde çift kişilik yatak, iki tek kişilik koltuk ve yer minderleri bulunmakta.

 

2016 Haziran ayı bungalov evlerin günlük kira bedeli 50 TL’dir.

 

Salda_Golu_Bungalov_6_SaldaGoluCom

Konteynerlerin içinde çift kişilik yatak, iki büyük koltuk ve lavabolar bulunmakta.

2016 Haziran ayı konteynerlerin günlük kira bedeli ise 75 TL’dir.

 

Salda Gölü’nde Konaklama hakkında daha fazla bilgi almak için; “SaldaGolu.Com İletişim” sayfamızı veya “iletisim@saldagolu.com” mail adresimizi kullanabilirsiniz.