KONAKLAMA

Salda Gölü’nde Konaklama

Yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız sizlere alternatif tatil için bir önerimiz var; Salda Gölü… Orman, göl ve temiz havanın bir arada bulunduğu, bakir doğası ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü sizleri bekliyor!

Eşsiz doğası, tertemiz suları, bembeyaz kumsallarıyla görenleri kendine hayran bırakan Salda Gölü’nün siz değerli ziyaretçileri için “Salda Gölü’nde Konaklama” hakkında bilgi vermek istedik.

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Bu yüzden yeni yapılaşma kesinlikle yasaktır! Ayrıca Salda Gölü’nün sit alanına alınması dolayısıyla; sadece sit alanı derecesi düşürülmüş belli kısımlarında çadır kampı kurulmasına izin verilmektedir.

Çadır Kampı İçin Uygun

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Doğal sit alanı kapsamına alınan Salda Gölü’nün sit alanı derecesi düşürülmüş ve kamp yapabileceğiniz belli başlı plajları bulunmakta. Bunların başında ise “Yeşilova Belediye Halk Plajı“gelmektedir.

İşletmesi Yeşilova Belediyesi’ne ait Belediye Halk Plajı’nda isterseniz kendi çadırını kurabilir, isterseniz çadır kiralayabilirsiniz.

Kendi çadırlarını kurmak isteyenlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca çadırınıza ücretsiz elektrik çektirebilme imkanınız bulunuyor.

Kamp alanı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Yeşilova Belediye’sine ait bir işletme bulunmakta. İşletmeden sıcak-soğuk içecekler ve market alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca yemek ve aperatif yiyecekler temin edebilirsiniz. Daha farklı ihtiyaçlarınızı yaklaşık 4 km uzaklıktaki Yeşilova ilçesinden giderebilirsiniz.

Bu eşsiz mekanda ziyaretçiler; mangal ve kamp ateşi yakabilme olanağına sahiptir.

Yeşilova Belediye Halk Plajı’nda 2018 yılı boyunca günlük çadır kiralama bedeli 30 TL’dir. Çadırlar 2 kişiliktir. Çadırlarda kalacak kişi sayısına göre ücret değişmez. Bu ücret tarifesi 2019 yılına kadar geçerlidir.

Diğer bir kamp alanı ise; Doğanbaba Plajı’dır. Doğanbaba Plajı’nda “Pideci Sami” adında tek restoran bulunmaktadır. Doğanbaba ve Salda kasabaları plajlarında işletme bulunmaması ve özellikle hususi aracı bulunmayan ziyaretçiler için sabit servis olanağı olmaması dolayısıyla kamp ve gezi için fazla tercih edilmemektedir.

Dokunulmamış doğası ile Salda Gölü’nün en sakin ve en temiz sahilleri de bu alan çevresinde bulunmaktadır.

Bungalov Evler

Salda Gölü konaklama ihtiyacının büyük bir kısmını, işletmesi Yeşilova Belediyesi’ne ait, ‘Belediye Halk Plajı‘ karşılamaktadır. Yeşilova Belediye Plajı’nda kiralayabileceğiniz bungalov evler ve çadırlar bulunmaktadır. Yine kendi çadırını getiren ziyaretçiler de burada kamp kurabilirler.

Salda Gölü kenarında, gölü gören ve uzaklığı yaklaşık 50 metre olan bungalov evlerde iki tek kişilik yatak, banyo, tuvalet bulunmakta. Bungalov evlerin balkonlarından Salda Gölü’nün eşsiz güzelliklerinizi seyredebilirsiniz!

Yeşilova Belediye Halk Plajı’nda 2018 yılı boyunca günlük bungalov ev kiralama bedeli 75 TL’dir. Bungalov evlerde kalacak kişi sayısına göre ücret değişmez. Bu ücret tarifesi 2019 yılına kadar geçerlidir.

Hotel Lago Di Salda

Türkiye’nin en berrak ve temiz suyuna sahip Salda Gölü kenarında göl manzaralı tek oteli olan “Hotel Lago Di Salda” kent yaşamının uzağında, huzurlu, sakin bir tatil arayışında olanlar için mükemmel bir cazibe merkezidir. Büyük tatil otellerinin klasik konsepti dışında alternatif bir mekanda farklı tatil arayışlarınıza cevap verecek konumdadır. Dokunulmamış doğasında tüm canlılarla uyum içinde, çevreye en az zararı verme prensibini güderek, alternatif bir tatil anlayışı sunulmaktadır. Doğanın eşsiz zenginliğine dokunabileceğiniz çok özel bir tesistir.

Ocak 2016 tarihinden itibaren kapılarını ziyaretçilerine açan 23 standart 2 suit odalı Hotel Lago Di Salda, kışın Salda Kayak Merkezi yazın Salda Gölü misafirlerini ağırlamaktadır.

İki yıldızlı butik otel konumundaki Hotel Lago Di Salda yıl boyunca hizmet veren açık havuza ve kapıdan kayak alanına erişim imkanına sahiptir. Konuklar, tesis bünyesindeki barın keyfini çıkarabilir, sauna ve Türk Hamamından faydalanabilir. Wi-Fi erişimi ve tesis bünyesindeki özel otopark ücretsizdir.

Tüm odalar düz ekran uydu TV ile donatılmıştır. Bazıları dağ veya göl manzaralıdır. Odaları hepsinde duşlu veya küvetli özel banyo vardır.

Tesisin resepsiyonu 24 saat açıktır.

Salda Gölü’nde Konaklama hakkında daha fazla bilgi almak için; “SaldaGolu.Com İletişim” sayfamızı veya “iletisim@saldagolu.com” mail adresimizi kullanabilirsiniz.