Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Salda Gölü, son yılların gözde turistik alanları arasında gösteriliyor. Özellikle NASA’nın, Salda Gölünün kayaç yapısıyla Mars gezegeninin kayaç yapısının benzerlik gösterdiğini açıklamasıyla dünyada bilinirliği de günden güne artıyor. Yerli ve yabancı turistlerin Salda’ya bu kadar ilgi göstermesiyle birlikte her yıl farklı koruma kararları, yeni yasaklar ve fiziksel değişiklikler yapılıyor.

Bu yazımızda sizlere; Salda Gölü Tabiat Parkı’nda 2021 yılındaki değişiklikleri, son gelişmeleri ve alanlar ilgili güncel bilgileri aktarmaya çalıştık.

2021 Yılı Salda Tabiat Parkı Giriş Ücretleri

Takipçilerimiz tarafından sıkça sorulan sorulardan biri olan “Salda Gölü Tabiat Parkı 2021 Yılı Giriş Ücretleri” belirlendi. Belirlenen bu ücret tarifesi, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından her yıl güncellenmekte olup yıl boyunca geçerli olmaktadır.

Yaya : 5 TL

Bisiklet : 5 TL

Motosiklet : 10 TL

Otomobil : 15 TL

Minibüs : 45 TL

Midibüs : 75 TL

Otobüs : 150 TL

Salda Gölünde Ateş Yakmak Yasak!

Geçtiğimiz yıla kadar Salda Gölü çevresinde tek mangal yakılabilen alan “Salda Tabiat Parkı Plajı” idi. 2021 yılı itibariyle bu alanda da ateş yakmanın yasaklanmasıyla artık Salda Gölü çevresinde ateş yakmak tümüyle yasaklandı.

Piknik Masaları Yenilendi

Tabiat Parkı Plajındaki bütün ahşap masalar yenilendi ve bu masalar alanda uygun aralıklarla yerleştirilecek. Uzun yıllar önce yapılmış betondan masalar da kaldırılarak ahşap masalar yerleştirilmiş.

Geri Dönüşüm Kutuları Konuldu

Salda Gölü Tabiat Parkı Plajı işletmesi geçtiğimiz yıla kadar şahsa kiralanmıştı. Bu alan için bu yıl yeniden ihaleye çıkılmadı ve işletme Burdur İl Özel İdaresi tarafından işletiyor. Bu alanda iki tane plastik ve metallerin geri dönüşümü için, Burdur İl Özel İdaresi tarafından konulmuş geri dönüşüm kutuları gözümüze çarptı.

Salda Gölü Ziyaretçi Merkezi

Salda Gölü Tabiat Parkı Plajı içerisinde Salda Gölü Tabiat Parkı Ziyaretçi Merkezi 7 gün açık olacak şekilde hizmet veriyor. Girişlerin ücretsiz olduğu ziyaretçi merkezinde; Salda Gölü ve çevresinin coğrafi yapısı, toprak ve kayaç çeşitliliği, hayvan ve bitki varlığı gibi konularda minyatür ve görseller kullanılarak açıklayıcı bilgiler veriliyor. Ziyaretçilerimize tavsiye ettiğimiz alanlar arasındaki bu alanı görmenizde fayda görüyoruz.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı 2021 Giriş Ücretleri

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Tabiat Parkı 2021 Giriş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend