Yeşilova Belediye Halk Plajı

Yeşilova Belediye Halk Plajı

Yeşilova Belediye Halk Plajı, Salda Gölü’ne yaklaşık 4 km uzaklıkta bulunan Yeşilova Belediyesine ait bir işletmedir. Salda Gölü’nün konaklama ihtiyacının önemli bir kısmını bu işletme gidermektedir. Göl çevresindeki tek kamp alanı ve kiralık bungalov evlerin bulunduğu Yeşilova Belediye Plajı, yoğun ziyaretçi çekmektedir. Alan içerisinde Yeşilova Belediyesine ait bir restoran ve özel şahısların işlettiği birkaç cafe bulunmaktadır.

Yeşilova Belediye Halk Plajı; çadır, karavan ve bungalov evlerde konaklama ihtiyacına cevap veren Salda Gölü çevresindeki tek işletme olduğundan, en fazla ziyaretçinin bulunduğu yer konumundadır. Alan hem konaklamak için gelen ziyaretçiler, hem günübirlik piknikçilere hitap edecek şekilde dizayn edilmeye çalışılmıştır. Alan içerisinde farklı yerlerde iki büyük tuvalet, soyunma giyinme kabinleri, çocuk parkları, voleybol ve basketbol sahaları mevcuttur.

Belediye Halk Plajı’nın ortasında işletmesi belediyeye ait cafe, market ve restoran tarzı bir alan bulunmaktadır. Halka hitap eden bir işletme konumundaki restoranda fiyatlar makul düzeydedir. İşletmede yemek, aperatif yiyeceklerin yanında market ve tekel ürünleri de bulunmaktadır.

Alan içerisinde özel şahısların işlettiği, plaja yakın 3 cafe daha bulunmaktadır.

Salda Gölü’nde Konaklamanın Tek Adresi

Yeşilova Belediye Halk Plajı; çadır kampı, karavan kampı ve bungalov evlerde konaklama seçenekleri sunmaktadır.

Çadır Kampı

Yeşilova Belediye Halk Plajı, Salda Gölü çevresindeki düzenli tek kamp alanıdır. Kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi, işletmeden de çadır kiralayabilme imkanınız bulunmaktadır.

Kiralayacağınız çadırlar iki kişinin kalması için idealdir. İçinde tek kişilik iki ayrı yer minderi, nevresim takımı, yastık ve kilim bulunmaktadır. Ayrıca çadırlara elektrik çekilmiş vaziyettedir. 2017 yılı için günlük çadır kiralama bedeli 30 TL’dir. Fiyatlar kişi başı değil çadırın günlük kiralama bedelidir.

İşletme; kendi çadırını getirerek kamp kuran ziyaretçilerden herhangi bir kamp ücreti talep etmemektedir. Ayrıca ücretsiz olarak çadırınıza elektrik çekme imkanınız da bulunmaktadır.

Çadır kamp alanının göle uzaklığı 60-70 metredir. İşletmeden çadır kiralayacak olanların hijyen konusunda hassasiyetleri varsa kendi nevresimlerini getirmelerini tavsiye ediyoruz.

Kamp alanının etrafı tel örgülerle çevrilidir. Alan içerisinde her ne kadar güvenlik görevlisi bulunmasa da bir güvenlik sorunuyla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz.

Karavan ile Kamp

Konaklamak için çadırı seçenlerin yanında karavancılar da unutulmamış. Karavanlarıyla Salda Gölü’ne gelen ziyaretçiler de herhangi bir ücret ödemeden Yeşilova Belediye Halk Plajı’nda konaklayıp, ücretsiz elektrik imkanından yararlanabiliyorlar.

Bungalov Evler

Salda Gölü’nü keşfe gelenlerin, konaklamak için en çok rağbet gösterdikleri yerlerin başında bungalov evler gelmektedir. Bungalov evler de sadece bu işletmede bulunmaktadır. Göle uzaklığı yaklaşık 50 metre olan bungalov evlerin içinde çift kişilik büyük bir yatak, tek kişilik başka bir yatak, lavabo, duşa kabin, masa sandalye bulunmaktadır. Balkonundan Salda Gölü manzarasını izleyebileceğiniz bungalov evlerin tek eksiği mutfak bölümünün bulunmamasıdır. Bungalov evlerin fiyatları 2017 yılı için 75 TL olarak belirlenmiştir. Bungalov evler 3 kişinin rahatlıkla kalabilmesi için uygun yerlerdir. Fiyatlar kişi başı değil bungalov evin fiyatıdır. Fiyatlara herhangi bir yemek ücreti dahil değildir.

İşletmedeki bungalov evler sadece 15 tanedir. Salda Gölü’ne gelen misafirlerin çok fazla talep göstermesi dolayısıyla önümüzdeki yıllarda bu sayının artırılması planlanmaktadır.

Piknik Alanı Mevcut

Yeşilova Belediye Halk Plajı hem günübirlik ziyaretçiler hem de konaklayan misafirler için piknik alanı bulunmaktadır. Piknik alanında oturabileceğiniz ahşap masalar ve ızgara yapabileceğiniz mangal alanları mevcuttur. Kamp ateşi bu alanda yakılabilir.

Yüzmek İçin İdeal Plaj

 

Konaklama, piknik alanı gibi imkanlar sunan Yeşilova Belediye Halk Plajı yüzmek için de ideal plaja sahip! Ayakları yakmayan bembeyaz kumsalı, tertemiz suyu, belki de hiç bir yerde göremeyeceğiniz kadar mavilik barındırıyor. Özellikle hafta sonları tıklım tıklım dolu olan plajda yüzülebilir güvenli alanlar sınırlandırılmış.

Çamur Banyosu

Aklınızda Bulunsun!

  • İşletmenin çevresinde gece geç saatlere kadar açık, içkili eğlenme mekanları var. Oluşan gürültü kirliliği rahatsız edici olabilir.
  • Konaklamak isteyenler havaların gündüz sıcak olduğuna kesinlikle aldanmasınlar, sabaha doğru hava iyice soğuyor. Özellikle çadırda kalacakların hazırlıklı gelmelerini tavsiye ediyoruz. Sonuçta bölgede karasal iklim hakim ve rakım 1193 metre.
  • Her ne kadar alan içerisinde piknik alanı olsa da, bazı ziyaretçiler çadırlarının kenarında mangal yapıyorlar. İşletme de buna müdahale edilmiyor. Mangal dumanından ve kokusundan rahatsız olabilirsiniz.
  • Özellikle akşamları sivrisinekler beliriyor. İlaçlama Belediye tarafından yapılıyor ama yine de sinek ilacınızı yanınızda bulundurun.
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından …

2 Yorum

  1. munis çakırtaş

    Salda,çok eşsiz bir yer…ama oraya konaklamaya gelenleri bir sürpriz bekliyor;bakımsız,intizamsız bir halk plajı…ayrıca başıboş gezen bazı saygısız gürültücüler,gürültülü mekanlar…Yapılacaklar şunlar olabilir; orada gürültü çıkaran mekanların çalışma izinleri iptal edilmelidir ve şehir plancılarından da görüş alarak, salda halk plajı bölgesine modern,medeni bir şekil verebilirsiniz…bunlar olduğunda e-postama yazarsanız bir daha gelebilirim…

  2. sevgi börekçi

    munis bey bırakın doğal kalsın ama iyi bir hizmet isteyebiliriz…temiz ve bakımlı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Send this to a friend