NASA’dan Salda Gölü Paylaşımı

NASA’dan Salda Gölü Paylaşımı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi(NASA), resmi sitesi ve sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken Salda Gölü paylaşımı geldi. NASA, yaptığı açıklamada Salda Gölü ile Mars’taki Jezero Krateri arasında coğrafi benzerlik olduğunu duyurdu. NASA ayrıca araştırmacıların Salda Gölü’ne yönelik çalışmalar yaptığını da belirtti.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı, Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü ile Mars’ta yer alan Jezero Krateri arasında minerolojik ve jeolejik benzerlikler olduğunu açıkladı.

NASA, gezginci keşif aracı Perseverance aracı Mars’a gönderilmeden önce projede görev alan bazı araştırmacılarının hazırlık için Salda Gölü’ne gelip, çalışmalar yaptığını bildirdi.

NASA’nın yeni nesil uzay aracı Perseverance, Mars’taki yaşamı keşfetmek için yola çıktı. Mars’ın keşfinde yeni bir döneme kapı açan NASA’nın yeni nesil uzay aracı Perseverance, potansiyel geçmiş yaşamın izlerini aramak için Florida’nın Cape Canaveral kentinden Mars’a gönderildi. NASA’nın 2.4 milyar dolarlık uzay aracı, Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonundan yerel saatle 07.50’de kalkış yaptı. Aracın önümüzdeki Şubat ayında Mars’a ulaşması bekleniyor.

Kontrol Et

Salda Gölü Plajlarında Sigara İçmek Resmen Yasak

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak!

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak! Salda Gölü’nün doğal yapısının korunması ve kirliliğin engellenmesi için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.