NASA’dan Salda Gölü Paylaşımı

NASA’dan Salda Gölü Paylaşımı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi(NASA), resmi sitesi ve sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken Salda Gölü paylaşımı geldi. NASA, yaptığı açıklamada Salda Gölü ile Mars’taki Jezero Krateri arasında coğrafi benzerlik olduğunu duyurdu. NASA ayrıca araştırmacıların Salda Gölü’ne yönelik çalışmalar yaptığını da belirtti.

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı, Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü ile Mars’ta yer alan Jezero Krateri arasında minerolojik ve jeolejik benzerlikler olduğunu açıkladı.

NASA, gezginci keşif aracı Perseverance aracı Mars’a gönderilmeden önce projede görev alan bazı araştırmacılarının hazırlık için Salda Gölü’ne gelip, çalışmalar yaptığını bildirdi.

NASA’nın yeni nesil uzay aracı Perseverance, Mars’taki yaşamı keşfetmek için yola çıktı. Mars’ın keşfinde yeni bir döneme kapı açan NASA’nın yeni nesil uzay aracı Perseverance, potansiyel geçmiş yaşamın izlerini aramak için Florida’nın Cape Canaveral kentinden Mars’a gönderildi. NASA’nın 2.4 milyar dolarlık uzay aracı, Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonundan yerel saatle 07.50’de kalkış yaptı. Aracın önümüzdeki Şubat ayında Mars’a ulaşması bekleniyor.

Kontrol Et

Yeşilova Kaymakamı İsmail Alsancak Salda Gölü Millet Bahçesi Projesini Yerinde İnceledi

Kaymakam Alsancak Salda Millet Bahçesi Çalışmalarını İnceledi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Kaymakamı İsmail Alsancak Salda Millet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
saldagolu6.4K followersSalda Gölü Tanıtım ve Rehber #saldagolu #lakesalda
Send this to a friend