Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Salda Gölü Ulaşım Olanakları

Bembeyaz kumsalları, bakir doğası, turkuaz mavisi berrak suyu, tertemiz havası ile görenleri kendine hayran bırakan Salda Gölü’nün siz değerli ziyaretçileri için “Salda Gölü’ne Ulaşım” olanakları hakkında bilgi vermek istedik.

Salda Gölü’ne ulaşım rehberimizi okuduktan sonra ‘Salda Gölü Nerede?’, ‘Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?’, ‘Salda Gölü’ne kara yolu ulaşımı nasıl sağlanır?’, ‘Salda Gölü otobüsleri nereden saat kaçta kalkar?’, ‘Salda Gölü’ne en yakın hava alanı neresidir?’ gibi sorulara yanıt bulmuş olacaksınız.

Salda Gölü Nerededir?

Salda Gölü, Burdur ili Yeşilova ilçesi sınırları içerisindedir. Burdur-Denizli-Antalya üçgeninin hemen ortasında sayılır. Yeşilova’ya uzaklığı 5 km, Burdur’a uzaklığı 60 km, Denizli’ye uzaklığı 100 km ve Antalya’ya uzaklığı 160 km’dir.

Şehirler arası otobüs firmaları Salda Gölü’ne direkt seferler düzenlemedikleri için toplu taşıma araçları ile Salda Gölü’nü ziyaret etmek isteyen misafirler aktarmalı olarak göle gelebilirler. 

Aşağıda sizlere Salda Gölü’ne en yakın şehirler olan Burdur, Denizli ve Antalya’dan ulaşım hakkında bilgi verilmektedir.

Burdur’dan Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Burdur-Salda Gölü arası yaklaşık 60 km uzaklıktadır. Burdur’dan Salda Gölü’ne şahsi araçlarıyla gitmek isteyenler; Burdur-Hacılar-Yeşilova istikametinde ilerlemelidirler.

Hacılar-Yeşilova arasında yaklaşık 30 km’lik yol yapım çalışması devam etmektedir. Bu yolu kullanacak misafirlerimizin daha dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

Şehirler arası otobüs firmalarıyla Burdur’dan Salda Gölü’ne gelmek isteyenler; Burdur otogarından saat başı hareket eden Yeşilova minibüslerine oradan da 5 km uzaklıktaki Salda Gölü’ne gitmek durumundadırlar. Burdur’dan Yeşilova’ya akşam saatlerinden sonra minibüs bulunmamaktadır. Ziyaretçilerin mağduriyet yaşamamaları için bu durumu göz ardı etmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Yeşilova’dan Denizli istikametinde devam eden minibüsler bulunmaktadır. Ayrıca Yeşilova’dan Salda Gölü’ne 20 TL karşılığında taksiler çalışmaktadır.

Denizli’den Salda Gölü’ne Nasıl Gidilir?

Denizli-Salda Gölü arası yaklaşık 100 km uzaklıktadır. Denizli’den Salda Gölü’ne şahsi araçlarıyla gitmek isteyenler; Denizli-Serinhisar-Güney istikametinde ilerlemelidirler.

Şehirler arası otobüs firmalarıyla Denizli’den Salda Gölü’ne gelmek isteyenler; Denizli otogarından Yeşilova minibüslerine binerek, Yeşilova’ya 5 km kala, Salda Gölü kenarında inebilirler.

Denizli-Yeşilova minibüsleri akşam belli bir saatten sonra devam etmemektedir. Ziyaretçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu durumu göz ardı etmemeleri gerektiğini düşünmekteyiz.

Antalya’dan Salda Gölü’ne Nasıl Gelinir?

Antalya-Salda Gölü arası yaklaşık 120 km’dir. Antalya’dan Salda Gölü’ne özel araçlarıyla gitmek isteyenler; Antalya-Korkuteli-Yeşilova istikametinde ilerlemelidirler.

Şehirler arası otobüs firmalarıyla Antalya’dan Salda Gölü’ne gelmek isteyenler; Antalya otogarından Yeşilova minibüslerine binerek Yeşilova’ya gidebilirler. Yeşilova’dan Denizli istikametinde devam eden minibüsler bulunmaktadır. Ayrıca Yeşilova’dan Salda Gölü’ne taksiler çalışmaktadır.

Antalya-Yeşilova minibüsleri akşam belli bir saatten sonra devam etmemektedir. Ziyaretçilerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu durumu göz ardı etmemeleri gerektiğini düşünmekteyiz.

Salda Gölü’ne Yakın Havalimanları

Salda Gölü’ne en yakın havalimanları; Denizli-Çardak Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’dır.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend