Salda Gölü’nde Nerede Kalınır?

SALDA GÖLÜ’NDE KONAKLAMA

Yoğun geçen bir yılın yorgunluğunu oteller, tatil köyleri ya da kalabalık yerlerde geçirmek istemiyorsanız sizlere alternatif tatil için bir önerimiz var; Salda Gölü… Orman, göl ve temiz havanın bir arada bulunduğu, bakir doğası ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak nitelendirilen Salda Gölü sizleri bekliyor!

Eşsiz doğası, tertemiz suları, bembeyaz kumsallarıyla görenleri kendine hayran bırakan Salda Gölü’nün siz değerli ziyaretçileri için “Salda Gölü’nde Konaklama” hakkında bilgi vermek istedik.

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Bu yüzden yeni yapılaşma kesinlikle yasaktır! Ayrıca Salda Gölü’nün sit alanına alınması dolayısıyla; sadece sit alanı derecesi düşürülmüş belli kısımlarında çadır kampı kurulmasına izin verilmektedir.

Çadır Kampı İçin Uygun

Salda Gölü ve çevresi, 1989 yılında “Doğal Sit Alanı” olarak koruma altına alındı. Doğal sit alanı kapsamına alınan Salda Gölü’nün sit alanı derecesi düşürülmüş ve kamp yapabileceğiniz belli başlı plajları bulunmakta. Bunların başında ise “Yeşilova Belediye Halk Plajı” gelmektedir.

Yeşilova Belediye Halk Plajı’nda isterseniz kendi çadırınızı kurabilir, isterseniz “Gezginler Durağı” işletmesinden çadır kiralayabilirsiniz.

Kendi çadırlarını kurmak isteyenlerden herhangi bir ücret talep edilmiyor. Ayrıca çadırınıza Yeşilova Belediye’since ücretsiz elektrik çektirebilme imkanınız bulunuyor.

Kamp alanı içerisinde günlük ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Yeşilova Belediye’sine ait bir işletme bulunmakta. İşletmeden sıcak-soğuk içecekler ve market alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca yemek ve aperatif yiyecekler temin edebilirsiniz. Bunların dışında kamp alanı çevresinde irili ufaklı 10’a yakın restoran, market vardır. Daha farklı ihtiyaçlarınızı yaklaşık 4 km uzaklıktaki Yeşilova ilçesinden giderebilirsiniz.

Bu eşsiz mekanda ziyaretçiler; mangal ve kamp ateşi yakabilme olanağına sahiptir.

Diğer bir kamp alanı ise; Doğanbaba Plajı’dır. Doğanbaba Plajı’nda “Pideci Sami” adında tek restoran bulunmaktadır. Doğanbaba ve Salda kasabaları plajlarında işletme bulunmaması ve özellikle hususi aracı bulunmayan ziyaretçiler için sabit servis olanağı olmaması dolayısıyla kamp ve gezi için fazla tercih edilmemektedir. Kampçılar elektrik ve lavabo ihtiyaçlarını giderebilecekleri imkanı bulunmadığından ilk tercih edilen plajlar arasından bulunmamaktadır.

Dokunulmamış doğası ile Salda Gölü’nün en sakin ve en temiz sahilleri de bu alan çevresinde bulunmaktadır.

Salda Gölü’nde Konaklama hakkında daha fazla bilgi almak için; “SaldaGolu.Com İletişim” sayfamızı veya “iletisim@saldagolu.com” mail adresimizi kullanabilirsiniz.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Vekil Bayram Özçelik’ten Salda Millet Bahçesi Hakkında Bilgi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Vekil Bayram Özçelik, Salda Gölü …

12 Yorum

 1. Salda gölü kenarında çadır kampı yapmak istiyorum ama iletişim kurabilecek irtibat numarasi mevcut değil. Sizden ricam irtibat kurabilecegim numara veya mail adresi gonderebilirmisiniz .? Teşekür ederim saygılarımla

 2. İletisim numarası verir misiniz bungalov evde konaklamak istiyorum. Bu hafta sonu gelecegim ama korkuyorum bi yerde kalamayacağim diye.

 3. Eylül ayında Bungalov evlerden faydalanmak istiyorum. Iletişim için nereyi aramam lazim. Reklamınız yetersiz.

 4. Merhaba haftasonu için bungalow kiralamak istiyoruz iletişim numarası rica ediyorum.

 5. Konaklama için telefon numarası alabilir miyiz?

 6. Bu hafta sonu bir kaç günlük çadır kampı için Sakarya dan geliyoruz. Güzel geçer inşallah.

 7. Merhabalar çadır kurduğumuzda duş ve lavabo varmı ihtiyaçlarımız için?

 8. Sadi sadıkoğlu

  Çok ukala bir işletmecisi var. Sanıyorum müşteri ihtiyacı yok. Gitmenizi hiç tavsiye etmem

 9. İletişim numarası verebilir misiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend