Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir

Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir

Mavinin bütün tonlarını içinde barındıran, alabildiğine mavi ile benzersiz yeşilin buluşma noktası Salda Gölü’nü görmeye gelecek olan misafirlerimiz; kamp alanında kamp ateşi yakmayı düşünmektedirler. Salda Gölü’nde kamp ateşi yakılıp yakılmama konusunda tereddüte düşülmektedir. Peki “Salda Gölü’nde Kamp Ateşi Yakılabilir Mi?”

1. derece sit alanı olan Salda Gölü ve çevresinde yapılaşma kesinlikle yasak. Bundan dolayı göl çevresinde tek otel bulunmakta yenilerinin yapımına izin verilmemektedir. Bunun yerine göle gelecek misafirler kamp alanlarında çadırlarda ve bungalov evlerde konaklamaktadırlar. Kamp alanlarında; soyunma kabinleri, lavabolar, mangallar… gibi ihtiyaçlarınızı giderecek imkanlar sunulmuştur.

Bunların yanında Salda Gölü kamp alanlarına gelen misafirlerimize “kamp ateşi” yakma izni verilmiştir. Bunun için herhangi bir birimden izin almaya da gerek yoktur. Yalnız bilinçsiz bazı kampçılar kamp ateşi yakmak için kamp alanlarındaki ağaçları kesmektedirler. Bazıları ise yakılan kamp ateşinin küllerini temizlememektedirler. Bu tür yanlış davranışlar gölün dokunulmamış dokusuna zarar vermekte, uygunsuz davranışta bulunanlar uyarılmaktadır.

Salda Gölü’nde çevreye zarar vermeyecek şekilde kamp ateşi yakılabilir.
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

2 Yorum

  1. Biz bungolow evlerden gelmeden kiralaya bilirmiyiz öğle bı şans varmı acaba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend