Salda Gölü’nde İnsan Seli

Salda Gölünde İnsan Seli

Beyaz kumsalı, berrak suyu ve turkuaz rengiyle ‘Türkiye’nin Maldivler’i’ benzetmesi yapılan, son olarak da NASA’nın ‘Dünyadaki Mars’ açıklamasıyla ününe ün katan Salda Gölü, Kurban Bayramı boyunca tatilcilerin akınına uğradı. Gölün bütün sahillerinde yaşanan yoğunluktan adım atacak yer kalmadı.

Son zamanlarda gözde turizm alanlarından biri haline gelen Salda Gölü, hafta sonları ve bayramlarda çok kalabalık olmaya devam ediyor. Salda Gölü’ne ziyarete gelen tatilciler, turkuaz mavinin ve bembeyaz kumsalın tadını çıkarıyorlar. Çamur havuzlarında arınıp, harika fotoğraflar çekiyorlar.

Salda Son Yılların Gözde Turizm Merkezi

Salda Gölü’nü son yılların cazibe merkezi konumuna geldi. Her yıl bir önceki yıldan daha fazla ziyaretçi akınına uğrayan, Burdur turizminin lokomotifi Salda Gölü’nü çekici kılan, kendine has bir çok özelliği bulunmakta. Alınan su numunelerinde suyunun içilebilecek kadar temiz olduğu belirlendi. Mars gezegeninin yapısıyla benzerlik gösteriyor. Salda Gölü’nün killi çamur banyosu cilt rahatsızlıklarına iyi geliyor. Göl endemik bitki türlerine ev sahipliği yapıyor.

Ayrıca Salda Gölü’nün son dönemde bu kadar popüler olmasını sağlayan lavanta bahçelerine ve turizm akınına uğrayan Antalya-Muğla gibi illerin geçiş güzergahında olması.

2 Ayda 200 Bin Ziyaretçi

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1 buçuk milyon misafir ağırladığı düşünülen Salda Gölü’ne, pandemi sürecinde ziyaretçi kabul edilmemişti. 1 Haziran’da kapılarını yeniden ziyaretçilere açan Salda Gölü’ne geçen iki aylık sürede 200 bin turist geldiği tahmin ediliyor.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend