Ankara Heyeti Salda Gölü’nde İncelemelerde Bulundu

Ankara Heyeti Salda Gölü’nde İncelemelerde Bulundu

Bakanlıkların farklı birimlerinde üst düzey yetkili amirler, Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte, son yılların gözde turizm merkezi haline gelen Salda Gölü’nde incelemelerde bulundular.

Heyette Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Recep Akdeniz, İmar ve Planlama Daire Başkanı Murat Demircioğlu, Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan, Koruma ve İzleme Daire Başkanı Ali Özkır, Tarım ve Orman Bakanlığı DKMP Genel Müdürlüğü’nden Hassas Alanlar Daire Başkanı B. Teoman Meriç ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kültür ve Turizm Uzmanı İlker Özkan yer aldı.

Çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Ankara’dan gelen heyet ilk olarak Vali Hasan Şıldak’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretin ardından heyete, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü toplantı salonunda Salda Gölü ile ilgili kapsamlı sunum yapıldı. Sunum sırasında Vali Hasan Şıldak, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve ilgili kurum müdürleri yer aldı. Sunum sonrası yerinde incelemelerde bulunmak üzere Yeşilova İlçesine geçildi.

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da Milletvekilleri Özçelik ve Uğur’la birlikte bir dizi ziyaretlerde bulunan Vali Hasan Şıldak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ı ziyaret etmişti. Ziyaretleri sırasında ilginin giderek arttığı sadece Burdur ve Ülkemiz için değil Dünya çapında öneme sahip Salda Gölü’nün korunarak, daha iyi koşullarda hizmet verilmesi noktasında devam eden çalışmalar ve önümüzdeki yıllar için neler yapılabileceği ile ilgili konular görüşülmüş, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştu.

Ankara’dan gelen heyetle birlikte Salda Gölün’de incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, Koruma İmar Planı çalışmaları başta olmak üzere, artarak devam eden turizm potansiyelinin değerlendirilmesi, Salda Gölü ve çevresinin korunması, alt yapı çalışmaları ile ilgili konuları yerinde değerlendirme fırsatı buldu.

Verimli geçen ziyarette ayrıca Salda Kayak Merkezini de inceleyen Vali Hasan Şıldak ve beraberindeki heyet, kayak merkezinin mevcut durumu, tesislerle ilgili bilgiler aldı.

 

Kontrol Et

Beyaz Adalar Plajına Girişler Yasak

Beyaz Adalar Plajına Girişler Durduruldu

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Beyaz Adalar Plajına Girişler Durduruldu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
saldagolu6.4K followersSalda Gölü Tanıtım ve Rehber #saldagolu #lakesalda
Send this to a friend