Salda Gençlik Kampı İçin Ödenek Müjdesi

Salda Gençlik Kampı İçin Ödenek Müjdesi!

Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik Salda Geçlik Kampı için Gençlik Spor Bakanlığından ödenek ayrıldığını açıkladı.

Ulusal Kamp Olması İçin Çaba Gösterildi

Salda’nın Ulusal ve Uluslar arası gençlik kampının tekrar açılması için birçok görüşme yaptıklarını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Yaklaşık 30 yıldır ilimiz Yeşilova ilçesi Salda Gölü kenarında mahalli, gençlik kampı olarak hizmet verilmiş, ancak bölgenin 1. Derece sit alanı olmasından dolayı son üç yıldır kamp yapılamamıştır. Bu üç yıllık süre içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı aracılığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar genel Müdürlüğü nezdine çalışmalar yapılmıştır. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğümüzce hazırlanan Salda gölü tabiat parkı gelişim planında Salda Gölü köpek çayı mevkiinde (Orman plajı) yaklaşık 165 dönümlük arazi gençlik kampı olarak ayrılmıştır. Ulusal Kamp Alanının Genişletilmesi İçin Orman Bakanlığından 61 Dönüm Alanın Orman ve Su İşleri Bakanlığından Tahsisin Yapılmasını Gençlik ve Spor Bakanımız tarafından talep edilmiştir.” dedi.

1.200.000 TL Ödenek Ayrıldı

20018 yılında 81 ilden gençlerin gelerek kamp yapabilmesi için çalışmaların devam ettiğini bu kapsamda Gençlik ve Spor Bakanlığından ödenek ayrıldığını belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “Gençlik ve Spor Bakanlığımızca Salda Gölü’nde önümüzdeki yıl kamp yapılması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz bütçesine 1.200.000 TL ödenek gönderilmiştir. Tahsis işlemleri tamamlandıktan sonra 2018 yılında 81 ilden binlerce genç ilimize gelerek kamp yapacaktır. Salda gölü ulusal gençlik kampı öncelikle Yeşilova Salda Gölü ve ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak ve il ekonomisine hareket kazandıracaktır.” dedi.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Send this to a friend