Salda Gölü Çamur Banyosu

Salda Gölü Çamur Banyosu

Berraklığı, temizliği, manzarası, sadeliği, doğallığı ile ün yapmış Salda Gölü, bundan böyle çamur banyosu ile de ününe ün katmaya devam edecek.

Tertemiz berrak güzelliği ile bilinen Salda Gölü, bundan sonra çamur banyosu ile de bilinmeye başlıyor. Halen eksiklikleri bulunan “Salda Gölü Çamur Banyosu” ziyaretçilerine şifa ve güzellik dağıtacak. Önümüzdeki yıllarda eksikliklerinin giderilerek Burdur ve Yeşilova turizmine katkı sağlaması bekleniyor.

Çamur Banyosunun Faydaları Saymakla Bitmiyor!

Salda_Golu_Camur_Havuzu_4_SaldaGoluComUzmanlar tarafından çamur banyosunun sayısız faydası olduğu söylenmektedir. Cilt hastalığı, sivilce, eklem ağrıları, sedef gibi problemleri olanlar bu çamurlarla şifa buluyorlar. Cildi yumuşatma, gözenekleri açma, selüloit ve çatlak tedavisi ve toparlama etkisi, antiseptik tesiri ile akne ve sivilceleri yok etme, kırışıklıkları giderme, siğilleri absorbe etme özellikleri bulunduğu biliniyor. Cilde sürülen çamur cildi gerdiriyor ve genç hissetmenizi sağlıyor.

Bunun yanında kan dolaşımını hızlandırır , kasları rahatlatır , Antioksidan özelliğiyle hücreleri yenileyerek yaşlanma sürecini yavaşlatır, Cildi sıkılaştırır, hormon dengeleyici etkileriyle kadın hastalıklarından meydana gelen ağrılarını sıkıntılarını hafifletir, ve bazı kas ve kemik problemlerini giderir. Ayrıca bağışıklık sistemin güçlenmesini sağlar ve stresi azaltıp depresyonu giderir.

Salda_Genclik_Kampi_2014_11_SaldaGoluComSalda Gölü Çamur Banyosu’nu diğer çamur havuzlarından ayıran en önemli özelliği; doğal olması ve yurt çapında fazla bilinmediğinden dolayı kullananın az olması dolayısıyla diğer çamur havuzlarından daha temiz olmasıdır.

Salda Gölü Çamur Banyosu‘nun, önümüzdeki yıllarda, ülkemizdeki sağlık turizmi açısından büyük önem taşıyan yerlerden olacağı kanaatindeyiz.

Eğer siz de şifa bulmak ve gençleşmek istiyorsanız Salda Gölü Çamur Banyosu deneyimini yaşamalısınız!

Aklınızda Bulunsun!

Salda Gölü’nde çamur banyosu yapacak olanlar için küçük bir hatırlatmamız olacak. Çamur banyosu yapacağınız çamur killi ve burna hoş gelmeyen bir kokusu olacaktır. Yalnız kil yıllar öncesinde şampuan yerine kullanılırdı ve yumuşamış olan deriyi parlatıyor. İçinde bir çok mineral barındıran ( kükürt, klorür, florür…) çamurdan bu kadar koku gelmesi doğal karşılanmalı…
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend