Salda Gölü Çöplük Olmamalı!

Salda Gölü Çöplük Olmamalı!

Türkiye’nin en temiz ve en berrak göllerinden biri olarak bilinen, her yerde görmeye alışkın olmadığımız mükemmel denebilecek doğası ile Salda Gölü’nün son zamanlardaki bakımsız ve atıl görünüşü göze batmaktadır.

Her yıl yüzlerce kişinin ziyarette bulunduğu, mavinin ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz, tertemiz havası, bembeyaz kumsalları ve berrak suyu ile Salda Gölü vurdumduymaz ve bilinçsiz ziyaretçiler tarafından kirletiliyor.

Yetkililerin bir an önce bu duruma müdahil olmaları ve gereken önlemlerin alınması için çalışma başlatmaları gerekmektedir.

En Büyük Neden “Bilinçsiz Ziyaretçiler”

Salda Gölü’nde görmek istemediğimiz bu görüntülerin en büyük nedeni “bilinçsiz ziyaretçi ve günübirlik piknikçiler“. Genellikle bilinçsiz vatandaşlar tarafından gelişigüzel atılan çöpler, sahilde kırılmış cam şişeleri, yakılarak öylece bırakılmış lastikler gölün kusursuz estetiğine ve benzersiz yapısına gölge düşürmektedir.

Salda Gölü Sahipsiz Değil!

SaldaGolu.Com” sitesi olarak amacımız; Salda Gölü’nün bakir doğasının bozulmadan korunması ve daha geniş kitlelere tanıtılmasıdır.

Büyük taş binaların hızla çoğaldığı, hava kirliliğinden nefes alınamayacak hale gelinen büyük şehirlerden kaçmak isteyenlere; tertemiz ve bakir doğasıyla cana can katan Salda Gölü en büyük değerlerimiz arasındadır.

Elimizdeki bu doğa harikasının değerini kaybettikten sonra değil; kaybetmeden fark etmeli, Salda Gölü’nün daha önemli sorunlarına eğilmeliyiz.

Konunun takipçisi olacağımızı belirtir; sorunun çözümü için değerli destek, öneri ve görüşlerinizi paylaşmanızı bekleriz.

Salda Gölü’nde Görmek İstemediğimiz Görüntüler

Kontrol Et

Salda Gölündeki Yasaklar

Salda Gölü’ndeki Yasaklar

Salda Gölü’ndeki Yasaklar Neler? Bembeyaz kumsalı, tertemiz suyu ve eşsiz doğası ile Salda Gölü görenleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.