Salda Gölü Hala Ziyarete Kapalı Mı?

Salda Gölü Hala Ziyarete Kapalı Mı?

Havaların ısınması ve pandemi kısıtlamalarının hafifletilmeye başlamasıyla Salda Gölü’nü ziyaret etmek isteyen misafirler “Salda Gölü’nün hala ziyarete kapalı olup olmadığı” sorusunu sıkça sormaya başladılar. Son zamanlarda sitemiz ve sosyal medya üzerinden sıkça sorulan bu soru ile ilgili öngörümüzü sunacağız.

Salda Gölü, yeni tip koronavirüs (COVİD-19) pandemisi nedeniyle ziyarete kapatılmıştı. Bu kapatma kararının ardından henüz yetkili bir ağızdan Salda Gölü’nün ziyaretçilere açılacağı tarih ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Salda Gölü’nün hala ziyarete kapalı olduğunu da belirtelim.

Ayrıca Salda Gölü’nün ‘Belediye Halk Plajı’ ve ‘Maldivler Plajı’ olarak adlandırılan iki büyük plajında çevre düzenlemesi çalışmaları halen devam ediyor.

Salda Gölü’nü ziyaret etmeyi düşünen misafirlere tavsiyemiz; herhangi bir kanuni yaptırımla karşılaşmamanız için bir süre daha Salda Gölü ziyareti planlarınızı erteleyiniz.

Salda Gölü’nün ziyarete açılmasının, normalleşme planlarının 27 Mayıs-31 Ağustos tarihleri arasını kapsayan ikinci aşamasında olacağını düşünmekteyiz. Kesin olmamakla birlikte, öngörümüz, Salda Gölü’nün Ramazan Bayramı sonrası ziyarete açılacağı yönünde.

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 1 buçuk milyon ziyaretçiye ulaşan Salda Gölü plajları geçici bir süreliğine daha sessiz kalacak.

En yakın zamanda Salda’da buluşmak dileğiyle!

Kontrol Et

Yeşilova Belediyesinden Dinlenme Tesisi Açıklaması

Yeşilova Belediyesinden Dinlenme Tesisi Tadilatı Açıklaması

Yeşilova Belediyesinden Dinlenme Tesisi Tadilatı Açıklaması Yeşiolava Belediye Başkanlığı, Salda Gölü kenarındaki bir dinlenme tesisi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.