Salda Gölü’nde Bayram Yoğunluğu

Salda Gölü’nde Bayram Yoğunluğu

Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü’nde bayram tatili boyunca turist akınına uğradı. Hava sıcaklığının etkisiyle Salda Plajlarına koşan tatilciler göl, kum ve güneşin keyfini doyasıya yaşadı. Konaklama tesislerindeki doluluk oranı yüzde yüzlere ulaştı.Mavisi, yeşili, eşsiz doğası, berrak suyu ile Salda Gölü, bayram boyunca yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yaptı. Piknik alanlarına giriş ücretinin alınmaması da piknikçi izdihamına neden oldu. Yabancı turistlere günübirlik piknikçiler de eklenince,  göl çevresi en kalabalık günlerini yaşadı.

Konaklama Tesislerinde Yer Kalmadı

Bayram tatili boyunca göl ve çevresinde ciddi yoğunluk görüldü. Bayram tatilini Salda Gölü’nde geçirmek isteyen tatilciler bütün konaklama seçeneklerini kullandılar. Bungalov kiralama, çadır kurma, otelde konaklama imkanları bulunan Salda Gölü’nde bütün seçenekler kullanıldı.

İşletmeler Memnun

Salda Gölü çevresinde bulunan işletmeler Salda Gölü’ne bayram boyunca gösterilen bu ilgiden memnun kaldıklarını belirttiler. Salda Gölü Orman Plajı İşletme sahibi Ercan Üğdül “Yaşanan bu doluluk oranının bütün bir yıla yayılmasını ümit ettiğini” söyledi.

Bayram tatili için İstanbul’dan geldiğini söyleyen Beyza Uluç, arkadaşının tavsiyesi üzerine Salda Gölü’ne geldiğini anlattı.

Salda Gölü’ne hayran kaldığını belirten Uluç, “Havalar çok sıcak ama Salda Gölü suları serin. Tesis sayısı arttırılıp, konaklama imkanları genişletilmeli. Göl ve çevresi daha temiz tutulup, korunmalı. Salda Gölü’nü bütün tatilcilere tavsiye ediyorum.” dedi.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Vekil Bayram Özçelik’ten Salda Millet Bahçesi Hakkında Bilgi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Vekil Bayram Özçelik, Salda Gölü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend