Salda Gölündeki Çadır ve Bungalov Evler Kaldırıldı

Salda Gölündeki Çadır ve Bungalov Evler Kaldırıldı

Salda Gölü’nün korunması ve çevre tahribatının en aza indirgenmesi amacıyla başlatılan çevre düzenlemeleri kapsamında göl çevresindeki bütün kaçak yapıların kaldırılması kararı alındı. Bu karar doğrultusunda Halk Plajında yer alan bungalov evler ve kamp alanı da kaldırıldı.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği cazibe merkezi haline gelen ve Burdur turizminin lokomotifi konumundaki Salda Gölünde irili ufaklı bütün kaçak yapıların kaldırılma kararı açıklandı. Bu açıklamanın ardından göl çevresinde ruhsatsız ve izinsiz bütün işletmeler kaldırıldı. Salda Gölü çevresindeki konaklama yükünün büyük çoğunluğunu üstlenen Halk Plajı da bu kararla birlikte yeniden dizayn edilecek.

Halk Plajı Yeniden Şekillenecek

Salda Gölü’nün korunması, ziyaretçilere daha sağlıklı ve düzenli bir ortamda hizmet vermek, hizmet kalitesini artırmak, yöredeki turizm faaliyetlerini canlandırırken doğal çevre tahribatını en aza indirmek gibi nedenlerle 2019 yılı sonunda Salda Gölü’nde çevre düzenlemesi çalışmaları başladı. Bu karar doğrultusunda Yeşilova Belediyesi tarafından işletilen Halk Plajındaki bütün işletmeler yeniden dizayn edilmek üzere kaldırıldı.

Salda Gölündeki konaklama yükünün büyük çoğunluğunu üstlenen Halk Plajında sayıları 20’den fazla bungalov ev bulunuyordu. Ayrıca aynı alanda hem kampçılara yer temin ediliyor hem de çadır kiralanıyordu.

Yetkililerin açıklamalarına göre Salda Gölü kenarında, gölün zarar görmemesi adına, konaklamaya izin verilmeyeceği yönünde. Çevre düzenlemelerinin içeriği tam olarak açıklanmadığından henüz Halk Plajı’nın nasıl şekillenip, ne şekilde hizmet vereceği bilinmiyor. Çevre düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından hep birlikte göreceğiz. Yalnız bu alanda yine de konaklamaya yönelik bir hizmet olmayacağı düşüncesindeyiz.

Salda Gölündeki güncel konaklama olanaklarını sitemizin ‘Konaklama‘ sayfasını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Tabiat Parkı Plajı Son Gelişmeler 2021

Tabiat Parkı Plajından Son Gelişmeler

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü Tabiat Parkı Plajından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend