Yeşilova Belediye Başkanından Salda Fest Açıklaması

Yeşilova Belediye Başkanından Salda Fest Açıklaması

Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, 29 Haziran- 1 Temmuz tarihleri arasında Salda Gölü kenarındaki Yeşilova Belediye Plajı’nda yapılması planlanan festival için düşüncelerini paylaştı.

Yapılacak olan festivalin büyük bir festival olacağını ve ilçe esnafına maddi anlamda katkı sağlayacağını düşündüğünü aktaran Özbek, şunları aktardı;

Yapacağımız festival, bu bölgede bu büyüklükte yapılacak ilk büyük festival olacak. Festival boyunca sahne alacak sanatçılar kalburüstü sanatçılar olacak. Yapılacak festivalin ise göle hiç zararı olmayacak. Yapılacak festivalle ilgili, bazı çevrecilerin, düzenlenecek festivalin göle zarar vereceği söylemlerini takip ediyorum. Ben onlardan daha iyi bir doğacıyım. Bunları söyleyenlerin doğa ile alakası olmadığını biliyorum. Göl çevresinde ne kadar ağaç varsa biz dikmişizdir. Kendini çevreci olarak sunanların belki bir dikili ağacı yoktur. Bu tür söylemlerde bulunanların çevreyi koruduklarını düşünmüyorum.

Festival Göle Zarar Vermeyecek

Festival yapmayı düşündüğümüz alan Salda Gölü’ne yaklaşık 500 metre uzaklıkta. Göle herhangi bir zarar vermeyecek. Yaklaşık 10 bin kişilik çadır kurduracağız. Misafirlerin tuvalet ihtiyacı için 100-150 tane altı sızdırmaz seyyar tuvaletler kurdurmayı düşünüyoruz.

Gölün çevresi için haftada iki gün 40 personelim çöp topluyor. Salda Gölü’nün korunup, torunlarımıza aktarılması taraftarıyım. Ben Salda Gölü’nün bir Uzun Göl olmamasını istiyorum. Uzun Göl Uzun Havuz olmuş. Salda Gölü ise bakirliğini koruyacaktır. Ben Belediye Başkanı olduğum sürece Salda Gölü çevresinde betonlaşmaya ve gölün kirlenmesine izin vermeyeceğim. Gölün kirleneceğini düşünen çevrecileri buraya bekliyorum.

İlçemde ‘Çiçekçi Başkan’ Olarak Anılıyorum

Ben yıllarca kendimi doğaya adamış bir adamım. İlçemiz Yeşilova’da ‘Çiçekçi Başkan’ olarak anılıyorum. Sebebi her tarafa ağaç dikiyor olmam. Başkanlığım boyunca yaklaşık 20 bin ağaç diktim.

Çevreciler Gelsinler, Tartışalım

Beni eleştiren çevreciler oturdukları yerden ahkam kesmektedirler. Bütün çevreciler buraya gelsinler, tartışalım.

Amacım İlçemizi Tanıtıp, Turizme Açmak

8 yıldır seçim vaatlerimden biri ilçemizi tanıtmak ve turizme açmaktı. Yaklaşık 180 bin TL harcayarak bunu gerçekleştirmeye çalıştım. Geçtiğimiz senelerde gördük ki; ilçemiz Yeşilova’da Cumartesi Pazar günleri fırınlarda ekmek, kasaplarda et bitti. İlçemizdeki restoranlar, pastaneler, oteller, benzin istasyonlarımız, otobüs şirketlerimiz, taksicilerimiz hep para kazandılar.

Salda Gölü’nde yaklaşık 3-4 ay turizm mevsimi yaşanmakta. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 260 bin kişi Salda Gölü’nü ziyaret etti. Bu yıl için bu sayının 500 bini geçeceğini düşünüyorum. Gelen bütün ziyaretçilerimizi mağdur durumda bırakmayacağız.

İlçemiz Turizm İle Kalkınacak

İlçemizde başka gelir kaynağımız yok. İlçemizin turizm ile kalkınacağını düşünüyorum. Bütün hedeflerime kim engel olmaya çalışırsa çalışsın aşacağıma inanıyorum.İlçemizin bir Didim, bir Side olması için elimden geleni yapacağım. Her ne olursa olsun ilçemi kalkındırıp ileri götüreceğim.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Vekil Bayram Özçelik’ten Salda Millet Bahçesi Hakkında Bilgi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Vekil Bayram Özçelik, Salda Gölü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend