2. Salda Gölü Bisiklet Festivali Tamamlandı

2. Salda Gölü Bisiklet Festivali Tamamlandı

Antalya Bisiklet Derneği(ANTBİSDER) ve Burdur Bisiklet Topluluğu işbirliğiyle gerçekleştirilen 2. Salda Bisiklet Festivali sona erdi. Etkinliğe, Türkiye’nin farklı illerinden 220 bisikletli katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Geleneksel Salda Bisiklet Festivali‘ etkinliği, Antalya Bisiklet Derneği(ANTBİSDER) ve Burdur Bisiklet Topluluğu üyelerinin katılımlarıyla tamamlandı.

Antalya Bisiklet Derneği Başkanı Nafiz Sağdur yaptığı açıklamada, 2. Salda Bisiklet Festivali’nin amacının Salda Gölü’ndeki su seviyesindeki azalmaya dikkat çekmek ve Salda Gölü’nü tanıtmak olduğunu anlattı.

Festivale, Engelsiz Pedal Derneği’nden gelen engelli bisikletçilerin de destek verdiğini anlatan Sağdur, “Festivalimizin amacı, doğayı ve yöremizi tanıtmak, insanları bisiklete sevdirmek ve bisiklet sporunu yaymaktır” dedi.

Sağdur ayrıca, bisikletçilerin katılımıyla Yeşilova Yüzüncü Yıl İlkokuluna bir notebook ve Yeşilova Belediyesi’ne de led tabela hediye ettiklerini söyledi.

Burdur Bisiklet Topluluğu üyelerinden Ahmet Men, Salda Bisiklet Festivalinin Burdur’un tanıtımı için çok önemli olduğunu dile getirerek, “Etkinliğe katılan kişileri, ilimizin gönüllü turizm elçisi yapmak istiyoruz. Onların, gittikleri yerlerde burayı anlatmalarını istiyoruz. Salda Gölü’nün bir çekim noktası haline gelerek, bisiklet turizmi içerisinde yer almasını ve doğa turizmine kazandırılmasını istiyoruz. Bu dokunun bozulmaması gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

Salda_ikinci_Bisiklet_Festivali_3_SaldaGoluCom

Festivale Muğla’dan katılan ve 1992 yılında Güneydoğu’da PKK ile mücadele esnasında mayın patlaması sonucu sol ayağını kaybeden Emekli Jandarma Astsubay Özcan Aslan, sol ayak protezi ile festivale katıldığını belirtti.

Mesleği gereği hareketli ve spor dolu yaşamın gazi olmasıyla bir anda kaybolmasından yakınan Aslan, bisiklet sporuyla tanışmasının ardından tekrar eski hareketli yaşamına ve motivasyonunu geri kazandığını vurgulayarak, “Profesyonel olmasa da sosyal bisiklet kullanıcısı olarak çok zevkli, doğa ile birebir yaşarken spor yapma imkanı buluyorsunuz. Herkese tavsiye ederim. Evde oturursanız çabuk yaşlanırsınız” dedi.

Etkinliklere, tandem (iki kişilik) bisiklet ile Engelsiz Pedal Derneği aracılığıyla Bursa’dan katılan görme engelli Atakan Nalbant, bisikletin hem ulaşım, hem dostluk kurma, hem de spor aracı olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Bisiklet, bende çok farklı duygular uyandırıyor. Bayırları çıkarken, inerken, mola verdiğimizden ayrı hissiyat oluşturuyor. Çok farklı duyguları böylelikle yaşayabiliyorum.”

Aydın’ın Söke ilçesinden gelen ve sağ kolundan bedensel engelli olan öğretmen Ayhan Şimşek Pargan, tandem bisiklete destek için yancı olarak festivale katıldığını kaydetti.

Etkinlik, Salda Gölü etrafından tur atılmasının ardından bazı köylerin ziyaret edilmesi ile sona erdi.

2.Salda Gölü Bisiklet Festivali Foto Galeri

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend