7 Balık Adam Salda Gölü’nde Keşif Amaçlı Dalış Yaptı

7 Balık Adam Salda Gölü’nde Keşif Amaçlı Dalış Yaptı

Türkiye’nin en derin ve en temiz gölleri özelliğini taşıyan Salda Gölü’nde 7 Balık Adam keşif amaçlı dalış yaptı. Antalya Adrasan Dalış Merkezi Balık Adamları gölde, turistik amaçlı dalış yapılıp yapılamayacağını araştırdılar. Göl dibinden turkuaz renkli görüntüler çektiler.

Adrasan Dalış Merkezi sahiplerinden Mediha POLMAN “Gerekli Altyapılar oluşturulursa Salda Gölü dalış için uygun bir yapıya sahip.” dedi. Mediha Polman’dan dalışla ilgili aldığımız dalışla ilgili şunları söyledi: “35 m derinliğe daldık. Dalış anında 35 metre dipte suyun sıcaklığı 12 derece idi. Suyun azotlu olması nedeniyle dipte fazla canlı çeşidi yok. Bazı balık türleri bu suda yaşayabiliyor. Göl dibinde sünger dokusu var. Akdenizde Turizm 6 ayla sınırlı bunun 12 aya çıkarmayı amaçlıyoruz ve alternatif yerler araştırıyoruz. Avrupa’nın birçok ülkesinde dalış için deniz yok. Küçük sularda yada yapay göletlerde dalış yapıyorlar. Biz elimizdeki değerleri kullanmıyoruz.”

3 Yıldır Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Dalış Eğitmenliği yapan Holger Polman “Uzun zamandır hayalimdi bunu gerçekleştirmiş olduk. Dünyanın birçok noktasında dalış yaptım. Salda Gölü bu güne kadar dalış yaptığım en temiz suya sahip” diyerek suyun temizliğini vurguluyor.

Salda Gölü derinliğinin 185 metre olduğunu belirterek, en fazla kaç metre derinlik hedeflediklerini sorduğumuz M.Polman “ En fazla 40 metre dalabiliyoruz. Daha derine dalmak için özel ekipmanlar ve özel gazlarla karışımlı tüplerle dalmak gerekiyor.”dedi.

Salda Gölü Araştırması Görüntüler

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend