Belediye Plajı’na Araç Girişine Önlem

Belediye Plajı’na Araç Giriş Önlemi

Yeşilova Belediye Halk Plajı’nda göl kenarına kadar araçlarıyla giren ziyaretçileri engellemek için yetkililerce önlem alındı. Gölün yaklaşık 50 metre uzağına çukurlar kazılarak araç girişi engellenmeye çalışılıyor.

Geçtiğimiz günlerde ‘Plajlara Araç Girişi Yasaklansın!‘ haberimizde; Salda Gölü’nün magnezyum ve manyezitli yapısından kaynaklanan bembeyaz kumsallarının, araçlarıyla göl kenarına kadar inen ziyaretçiler eliyle karardığını belirtmiştik. Haberimiz üzerine; yetkililerce, göl kenarına araç girişini engellemek için, gölün yaklaşık 50 metre uzağına çukurlar kazıldı.

Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Rıza Kamil, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Salda Gölü’ne araç girişini engellemek için doğaya uyumlu dubalar yerleştireceklerini belirtmişlerdi. Kamil’in açıklamasına göre;

“Vali Hasan Şıldak’ın Salda Gölü’ne çok önem verdiğini, “Maldivler” olarak adlandırılan alanda bilimsel çalışmaların dışında hiç bir şey yapılamayacağını, mutlak koruma alanı olduğunu ve araç girişlerinin yasaklandığını” ifade eden Kamil, “Sayın Valimize şöyle bir öneride bulunduk. Bütün gölün kenarını, özellikle koruma altındaki kumsallara arabaların inmemesi için doğaya uyumlu ahşap dubalar yerleştireceğiz. İnsanlar da belirli bir süre sonra kumsalların olduğu alanlara araçlarıyla girmemeye alışacak.” dedi.

Her ne kadar alınan önlem estetik açıdan göze hoş gelmeyen bir görüntü oluşturmuş olsa da göl kıyısına araç girişi engellenmiş durumda. “SaldaGolu.Com” sitesi olarak emeği geçen, sağ duyulu ve duyarlı yöneticilerimize derin saygılarımızı sunarız.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend