Plajlara Araç Girişi Yasaklanmalı

Plajlara Araç Girişi Yasaklanmalı

Salda Gölü’nün cazibe merkezi haline gelmesinde en etkili unsurların başında sayılabilecek bembeyaz kumsallar, araçların plajlara ve gölün kıyısına kadar inmesiyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Salda Gölü’nü çekici kılan ve görenleri buraya gelmeye teşvik eden faktörlerin başında, göldeki magnezyum ve manyezitli yapıdan kaynaklanan bembeyaz kumsallar geliyor. Bembeyaz kumsalları ile insanların bakmaya bile kıyamadığı bu doğa harikası görüntü insan eliyle yok ediliyor. İnsanların araçlarıyla plajlara ve hatta göl kıyısına kadar inmesiyle bembeyaz kumsallar kararıyor.

Gölün Sorunları Çözülmeyi Bekliyor

Salda Gölü’nün tanıtımı ve gölde turizmi canlandırmak adına ciddi adımlar atıldı. Ancak gölün önünde plajlara araçla girilmesi dışında çözülmeyi bekleyen bir çok sorun var. Bilinçsiz ziyaretçilerin yerlere gelişigüzel çöp atmaları, göl ve çevresinde işletmeler için altyapı sorunu, plajlara ayakkabı ile basılıp beyaz kumsalların kararması, plajlarda çadır kurulumu, işletmelerin düzensiz ve özensiz olmaları…

‘Salda Gölü Koruma Birliği’ Kurulmalı

İdari yönetim, yerel yönetim, kolluk güçleri, sivil toplum kuruluşları ve yerel halk bir araya gelip sorunlara bütüncül ve kalıcı çözüm üretmek zorundalar.  “Salda Gölü Koruma Birliği” kurulmalı ve sorunlara anında çözümler üreterek gelecek planlaması yapılmak zorunda. İlçe Kaymakamı ve İlçe Belediye Başkanı bu ekibin içinde yer almalı. Yer alamıyorsa bile eş güdümlü olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirilmeliler.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend