Salda Gölü Jelli Suyu: Doğal Güzellik İlacı

Salda Gölü Jelli Suyu: Doğal Güzellik İlacı

Salda Gölü plaj bölgesinde yer alan sığ su tabakasındaki gri renkli jelin, vücudunuzu toksinlerden arındırdığı, cilde yumuşaklık ve canlılık kazandırdığı kanıtlandı.

Egzotik doğası ve heyecan verici çekiciliği ile Salda Gölü; suyunun temizliği, doğal plaj ve kumsalları, özelliğini yitirmeyen fiziksel çevre değerleri, sazan balık varlığı, yüzme, sörf, yelken gibi su sporlarına elverişli özelliklerine bir yenisini daha ekledi.

Salda Gölü plaj bölgesinde yer alan sığ su tabakasındaki gri renkli jelin; vücuda sürüldükten sonra 10-15 dk. güneşte bekletilmesi ve beyaz renge dönüşünce göl suyu ile duş alınması sonucunda, cilt altı dokusunda kan dolaşımını artırdığı, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağladığı, cilde yumuşaklık, elastikiyet ve canlılık kazandırdığı görülmüştür.

Salda Gölü’nün plaj bölgesindeki jelli suyun laboratuvar ortamındaki analizleri sonucunda tablodaki belirtilen sonuçlara ulaşılmıştır.


Salda Gölü Jelli Su Analiz Raporu
Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Muğla İl Kontrol Laboratuvarı Müdürlüğü, 21 Ekim 2005 

Jelli suyun bileşimindeki magnezyum (Mg), sülfat (SO4), kalsiyum (Ca), klorür (Cl), sodyum (Na), bikarbonat (CO3H) gibi minerallerin tıpben insan sağlığına yararlı bulunması ve bu değerlerin, Muğla İli Dalyan İlçesi’ndeki dünyaca ünlü “Dalyan Güzellik Çamuru” ile benzerlik göstermesi, yöreye olan turizm talebini daha da arttıracaktır.

Söz konusu jelli suyun daha ayrıntılı tahlilleri yapılarak, plaj bölgesindeki alanda, güzellik ve sağlık merkezinin oluşturulması ve tesisin hizmete açılmasıyla, bölgede turizm arzı çeşitlenecek ve böylece ekonomik açıdan istihdam olanakları ve katma değer yaratılmış olacaktır.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend