CHP Yönetiminden Salda Gölü Suç Duyurusu

CHP Yönetimi Salda Gölü Suç Duyurusu

Salda Gölü Millet Bahçesi Projesi kapsamında yapılan çalışmalarda, yüklenici firmanın beyaz adalar mevki olan plajda kepçe ve kamyonlarla kumları taşıdığı görüntü ve videoları üzerine, Chp Burdur Milletvekili Mehmet Göker ve Chp Yeşilova İlçe Yönetimi Cumhuriyet Savcılığına durumla ilgili suç duyurusunda bulundular.

Özel Çevre Koruma Alanı ilan edilen Salda Gölü ve çevresinde çekilen görüntüler üzerine Burdur Milletvekili Mehmet Göker, konu ile sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla “Salda Gölünde yaşanan olayların sorumlularının tesbiti ve gerekli adli işlemlerin yapılması için suç duyurusunda bulunduk.” açıklamalarını yaptı.

Burdur Valiliği İdari ve Adli Süreç Başlattı

Ayrıca Burdur Valiliği, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü yakınında çevre düzenlemesi yapan sorumlu firma hakkında izinsiz ve usulsüz çalışma yaptığı gerekçesiyle idari ve adli süreç başlatıldığını bildirdi.Valilikten yapılan açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca ihalesi yapılan Salda Gölü’nde çevre düzenlemesi çalışmasını yürüten yüklenici firmanın, yetkili idarelerin izni olmadan Beyaz Adalar Bölgesi’nde iş makinesiyle tesviye ve taşıma yaptığının tespit edildiği kaydedildi.

Alanda yapılan çalışmada gerekli özenin gösterilmediğinin belirlendiğinin ifade edildiği açıklamada, bunun üzerine söz konusu faaliyetin durdurulduğu belirtildi.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend