Burdur Afad Salda Gölü’nde Tatbikat Yaptı

Burdur Afad Salda Gölü’nde Tatbikat Yaptı

Burdur Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Salda Gölü’nde tatbikat yaptı.

Su altı ve üstünde yapılan tatbikatta, deniz, göl ve nehirlerde meydana gelebilecek olası doğal afetlere karşı, müdahale ve risk azaltma çalışmaları icra edildi.

Müdahale, planlama ve zarar azaltma bölümlerinden oluşan tatbikatta, aynı zamanda vatandaşlarda afetlere karşı bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amaçlandı.

Doğal Afetler Sigorta Kurumu’nun (DASK), 81 ilde düzenlemiş olduğu ‘Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor’ proje yarışması çerçevesinde, Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nde tatbikat yaptıklarını anlatan Burdur Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Oral, Göller Bölgesi’nde yer alan Burdur’da 14 göl, 10 gölet ve 6 baraj bulunduğunu belirterek, bölgede boğulma ve kayıp risklerinin muhtemel olduğunu kaydetti.

Can ve mal kayıplarının en aza indirilmesi için göl, gölet, baraj ve yangın havuzlarında boğulma-kayıp vakaları ile benzer olaylara karşı gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Oral, “Bu tür vakalara karşı daha etkin ve hızlı müdahalelerin gerçekleştirilmesi, ekibin her daim göreve hazır olması amacıyla, su altı ve su üstü arama kurtarma ekibiyle, gönüllü dalgıçlarımız tarafından ‘Su Altı ve Su Üstü Arama ve Kurtarma Tatbikatı’ gerçekleştirdik. Su altı kayıp araması yaparak, su üstünde boğulma vakalarına müdahale yöntemleri tatbik edilmiş ve vatandaşlara anlatılmıştır” diye konuştu.

Tatbikat sonrasında, tatbikatı izleyen vatandaşlara, zorunlu deprem sigortası ile ilgili broşür ve kitapçıklar dağıtılarak bilgi verildi.

Burdur_Afad_Salda_Golu_Tatbikati_Genel_SaldaGoluCom

Kontrol Et

Beyaz Adalar Plajına Girişler Yasak

Beyaz Adalar Plajına Girişler Durduruldu

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Beyaz Adalar Plajına Girişler Durduruldu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
saldagolu6.4K followersSalda Gölü Tanıtım ve Rehber #saldagolu #lakesalda
Send this to a friend