Salda Gölü’nde Maraton Koşusu Düzenlendi

Salda Gölü’nde Maraton Koşusu Düzenlendi

Her geçen gün bilinirliğini artıran Salda Gölü kıyılarında patika ve maraton koşusu düzenlendi. Ülkenin çeşitli yerlerinde maraton koşusu düzenleyen Event Hlon firması tarafından düzenlenen koşunun sponsorluğunu “Lago Di Salda Hotel” üstelendi.

Toplamda 100 kişi olan 20’si uluslar arası Maraton koşusucuları Salda Gölü kıyısındaki “La go di Salda Hotel”e dün gelerek yerlerini aldı. 15 km, 28 km, ve 46 Km kadınlar ve erkekler koşusu olarak belirlenen koşu yine La go di Salda Hotel önünden başlayıp tüm gölün etrafı boyunca devam ederek yine başlangıç noktasında sona erdi.

Maratonculara Denizli’den gelen AKUT ve Yeşilova Devlet Hastanesine ait ambulans eşlik etti.

Maratonun en ilgi çeken tarafı ise koşucular arasında Dünya birincisi Burdurlu Yasemin Zengin’inde yer almasıydı. 15 Km kadınlar da Yasemin Zengin birinciliğini korudu. 15 Km erkeklerde Ozan Hoşyılmaz, 28 Km kadınlarda Pınar Duman Erdem, 28 Km erkeklerde Oktay Yıldız, 46 Km kadınlarda Sibel Adıgüzel , 46 Km erkeklerde Hüseyin Polat birinciliklerde yerlerini aldı.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend