Hıncal Uluç: “Salda Gölü Manşetlere Çekilmeli”

Hıncal Uluç Salda Gölü Manşetlere Çekilmeli

Gazeteci Hıncal Uluç: “Salda Manşetlere Çekilmeli”

Gazeteci Hıncal Uluç, NASA’nın Twitter üzerinden yaptığı Salda Gölü paylaşımının Türk basın yayın organlarında yeterince yer almamasını eleştirerek “Türkiye’yi çok ilgilendiren bir açıklama. Turizm açısından değeri milyarca dolar olan bir açıklama. Ve biz Türk medyası bunu kavrayamadık. Oysa manşetlere çekilmeli” ifadesini kullandı.

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç köşesinde, NASA’nın Twitter üzerinden yaptığı Salda Gölü paylaşımının, Türk basın yayın organlarında yeterince yer almamasını eleştirdi.

Hıncal Uluç köşesinde şu ifadelere yer verdi:

“NASA, Twitter kullanarak tüm dünyaya bir açıklama yaptı. Bizi, Türkiye’yi çok ilgilendiren bir açıklama.. Turizm açısından değeri milyarca dolar olan bir açıklama.. Ve biz Türk medyası bunu kavrayamadık. Öneminin, değerinin farkına varmadık. Milliyet içeride büyüttü. Bazıları tek sütun falan verdi. Bazıları hiç vermedi.

Oysa manşetlere çekilmeli, ertesi gün Türk bilim adamları ile söyleşiler yapılmalı, devamında da, turizm uzmanları ve Turizm Bakanı ile konuşulmalı, Salda’ya koşulup bol resimli röportajlarla Salda Gölü ve Köyü, köylüleri tanıtılarak günlerce sürdürülmeliydi.

Dilerim bunları bir ajans yapar da hepimiz paylaşırız.”

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend