Lavanta Yolu Projesinde Sona Yaklaşıldı

Lavanta Yolu Projesi Tamamlanıyor

‘Lavanta Yolu Projesi’ Tamamlanıyor

Burdur Valisi Hasan Şıldak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sağlanan ödenekle yapımı tamamlanan Lavanta Tanıtım Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana “Burdur gözde bir turizm tesisi olacak. Burdur turizm ile gelişecek.” sözlerini defaatle yineleyen ve bu konuda ili daha da iyi bir konuma getirmek adına gerek tanıtım gerekse turizm alanlarının alt yapısının geliştirilmesine yönelik bir çok adım atan Vali Şıldak, yapımında sona gelinen Lavanta Tanıtım Merkezi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Lavanta Tanıtım Merkezi Tamamlandı

Salda Gölü’ne son iki yılda yaklaşık 2 milyon ziyaretçi gelmesi, bölge turizmini geliştirmeye ve turizme büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Komşu Isparta-Keçiborlu’nun parlayan yıldızı lavanta turizmi ile muhteşem Salda Gölü lavanta kokusuyla birleşiyor.

Hem yeme içme tesisleri hem ürünlerin satışının yapıldığı ve üretiminin de sembolik olarak gösterildiği bir alan olan Lavanta Tanıtım Merkezi’nin yapımı tamamlandı.

Burdur ilinde Lisinia Doğa Merkezi’nin öncülüğünde giderek yaygınlaşan lavanta turizmini Burdur Gölü ile Salda Gölü güzergahında bulunan yol hattında yaygınlaştırarak bu alanda ili daha da iyi bir konuma getirmek istediklerini dile getiren Şıldak, bu adımların biri olan Lavanta Tanıtım Merkezini il turizmine kazandırdıklarını kaydetti.

Vali Şıldak: “Burdur Turizm İle Gelişecek”

Vali Şıldak; “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından sağlanan ödenekle Lavanta Tanıtım Merkezi Binasının yapımını tamamladık. Peyzaj ve çevre düzenlemesi sonrasında lavanta ile Salda Gölünü birleştirecek olan lavanta yolu üzerindeki bu alan Burdur’un gözde bir turizm tesisi olacak. Burdur turizm ile gelişecek.” ifadelerini kullandı.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend