Salda Gölü Yüzülebilir Bir Göldür

Salda Gölü Yüzülebilir Bir Göldür

Salda Gölü’nün adını duyup gölü ziyarete gelen misafirler, göl kenarındaki “Göle Girmek Tehlikeli ve Yasaktır” levhasına bakarak tereddüte düşmektedirler. İster istemez insanın aklına “Acaba göle girilmiyor mu?, Gerçekten göle girmek tehlikeli mi?” gibi sorular gelmektedir. Peki “Salda Gölü Yüzülebilir Bir Göl Müdür?”

SaldaGolu.Com” sitemizin siz değerli ziyaretçileri için konuya açıklık getirelim. Salda Gölü yüzülebilir bir göldür. Havaların ısınmasıyla hatırı sayılır sayıda yerli ve yabancı turist Salda Gölü’ne kamp kurmak ve özellikle yüzmek için gelmektedir. Çünkü Salda Gölü, Türkiye’nin en berrak ve temiz sularına sahip göllerindendir.

“Göle girmek tehlikeli ve yasaktır” levhaları ise sadece yetkililerin sorumluluktan kurtulmak için astıkları uyarıcı işaretlerdir.

Geçmişte Salda Gölü’nde boğulma vak’aları yaşanmamış değildir. Yalnız en son boğulma vak’ası yaklaşık 10 yıl önce olmuştur.

Boğulma vak’alarının yaşanmasında; dikkatsizlik, kramp, nöbetler halinde seyreden hastalıklar, küçük çocukların yetersiz denetimi, vücut sıcaklığının düşmesi, yorulma, panik, bilinçsiz yüzme… gibi insani faktörler etkili olmaktadır.  Ayrıca içkili göle girenlerin hareketleri zayıflamakta ve boğulma olayları görülebilmektedir.

“Göl içine çekiyor! , Gölün ortasında girdap var!” gibi ifadeler hurafeden öte bir şey değildir.

Yani kısacası; her gölde, her denizde boğulma riskiniz ne kadar ise Salda Gölü’nde daha fazla değildir. Gönül rahatlığı ile sizlere ayrılan plajlarda yüzebilirsiniz.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

7 Yorum

  1. sabri gürbüzer

    doğru yüzülür bu gölde ama bu göl türkiye nin en tehlikeli gölü ve bu gölde dalgıc öldü

    • Salda Gölü’nü yılda yüzlerce kişi ziyaret etmekte, gölde yüzmekte ve önümüzdeki yılki tatil planları arasına Salda Gölü’nü baş köşeye yerleştirmektedir. Bunu sitemizdeki ziyaretçi yorumlarından çıkarabilirsiniz. Yukarıdaki yazıda da söylendiği gibi boğulma olayları olmuştur. Bunların sebebi de gölün fiziki özellikleri değil insani faktörlerdir. Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim. Boğulma olaylarında gölle alakalı somut bir deliliniz varsa bizimle paylaşın ki hepimiz tedbirimizi alalım. Kaldı ki dalgıçlar ölmez diye bir kaide de yok sanıyoruz… Her yıl farklı yerlerde vurgun yiyen, kramp girerek boğulan onlarca sporcu var. Bahsettiğiniz mantıktan yola çıkacak olursak kırk yıl kamyon şoförlüğü yapan birinin hiç kaza yapmaması gerekir. Sonuç olarak yüzmek için girdiğiniz her suda boğulma riskiniz neyse Salda Gölü’nde de aynıdır.

  2. Göl içine çekiyor! , Gölün ortasında girdap var!, bunu bende duymuştum gülmüş geçmiştim. çok iyi bir yüzücü olduğumu iddia etsemde sezon yeni açıldığında , eğer uzun süredir yüzmediysem spor yapmadıysam her santimetresini bildiğim denizlerde dahi fazla açılmam bedeni fazla zorlamam, bilinçli olmak gerekli şakası olmaz suyun. uzun zamandır gelip salda nın tadına bakmak istiyorum harika bir yer

  3. Harika bir site hazırlamışsınız.Istedigimiz soruların cevapları mevcut.En yakın zamanda Salda’dayız.

  4. Merhaba. Ben de bir hafta önce Salda’daydım ve büyülendim resmen fakat çok fazla sülük vardı. Beyaz adalar kısmında sülük yoktu ama orada da çok yılan vardı. Sülük ya da yılanların bir zararı var mı? Bir de kıyıya aşırı yakın yerlerde bile dizime kadar kile saplandığım yerler oldu. O yüzden hiç açılmadım. Daha da fazla batan yerler var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend