Salda Gölü’nde Avlanmak Yasak

Salda Gölü’nde Avlanmak Yasak

Tabiat Parkları içerisinde yer alan Salda Gölü’nde her türlü avlanma faaliyetleri Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2013-2014 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı’na göre yasaklanmıştır.

Resmi GazeteSalda_Tabiat_Parki_SaldaGoluCom‘nin 16 Mayıs 2013 tarih ve 12 nolu karar ekinde; Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2013-2014 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı’na göre “Tabiat Parkları” içerisinde yer alan “Salda Gölü’nde Avlanmak Yasak“lanmıştır.

Kanunun 12. maddesi çerçevesinde özel kanunlarla avlanmanın yasaklandığı sahalar içerisinde yer alan Salda Gölü’nde her türlü av faaliyetleri engellenmiştir.

Bilinen ve bilinmeyen bir çok hayvan ve bitki varlığına sahip gölde, insanlar dışındaki canlıların da yasalarla korunma altına alınması sevindirici bir durum.

Salda Gölü Tanıtım Sitesi‘ sitesi olarak vatandaşlarımızın yasalara uymalarını, bilinçsiz avlanma konusunda daha dikkatli olmalarını temenni ediyoruz.

Tatil, eğlence ve gezi amaçlı gibi birçok amaçla gelinen Salda Gölü’nün diğer canlıların yaşam alanı olduğunu unutmayınız!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Gölü’nde Yeni Dalış Rekoru Denemesi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü’nde Yeni Bir Dalış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend