Salda Gölü’nde DAK Tatbikatı

Salda Gölü’nde DAK Tatbikatı

Denizli Dağ Arama ve Kurtarma Ekipleri (DAK), olası bir sel felaketine hazırlı olma ve boğulma olaylarına müdahale konusunda eğitim almak için Salda Gölü’nde tatbikat yaptı.

Doğal afetlerde ve kurtarma olaylarında önemli bir yere sahip olan Denizli Dağ Arama Kurtarma Derneği, yaptığı eğitimler ile de bilgilerini arttırmaya devam ediyor. DAK ekiplerinin bu kez ki eğitim programı boğulma olaylarına yönelik oldu. Boğulma vak’alarına müdahale ve boğulmak üzere olan kişilerin nasıl kurtarılacağı yönündeki eğitim çalışmaları için dernek üyeleri Salda Gölünde bir araya geldi.

DAK_Salda_Golu_Tatbikati_SaldaGoluCom

Sabahın erken saatlerinde Salda Gölü’nde buluşan ekipler ilk olarak boğulma ve boğulma vak’alarına müdahale şekilleri konusunda teorik eğitim aldı. Verilen eğitimin ardından uygulamalı eğitime geçildi. Önceden hazırlanan botla göle açılan ekip, senaryo gereği botu alabora yaparak, suyun içerine batırdı. Botun batmasıyla birlikte ekipler harekete geçti ve yine senaryo gereği boğulmak üzere olan vatandaşları gölden kurtardı. Yapılan eğitimin ardından ekipler, değerlendirmede bulunduğu. Eğitimlerin sonunda DAK ekipleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Salda Gölüne girerek, Türk Bayrağı açtı ve Türk ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA, Salda Paylaşımlarına Devam Ediyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Salda Gölü Paylaşımlarına Devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend