Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak!

Salda Gölü Plajlarında Sigara İçmek Resmen Yasak

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak!

Salda Gölü’nün doğal yapısının korunması ve kirliliğin engellenmesi için yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. 1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Salda Gölü plajlarında sigara içilmesinin yasaklanması kararı resmiyet kazandı. Bu kararla birlikte Türkiye’deki ilk dumansız plaj Salda Gölü oldu.

Açıklamalar Daha Önce Yapılmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ve Bakan Murat Kurum Salda Gölü ziyaretleri esnasında, Salda Gölü’nün Türkiye’de sigara içilmeyen ilk dumansız sit alanı bölgesi oluşturulması için çalışma yürütüldüğünü ifade etmişlerdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Salda Gölünde piknik ve mangalı yasakladık. 1 Ağustos’tan sonra ise dumansız hava sahası ilan ediyoruz burayı. Sigara içilmeyecek, yerlere izmarit atılmayacak. ” açıklamasında bulunmuştu.

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman, Sağlık Bakanlığının Tütünle Mücadele Eylem Planı kapsamında Salda Gölü’nde sigara içilmesinin yasaklanacağını ve dumansız hava sahası oluşturulacağını söylemişti.

Salda Gölü Türkiye’deki İlk Dumansız Plaj

Alınan bu kararla birlikte 1 Ağustos 2020 tarihi itibariyle Salda Gölünde sigara içmek yasaklanarak, Salda Gölü dumansız hava sahası ilan edildi. Bu uygulama ile Türkiye’deki İlk dumansız hava sahası ilan edilen plajı Salda Gölü oldu.

Beyaz kumsalların sigara izmaritleriyle dolup görüntü kirliliği oluşturmaması ve kumların zarar görmemesi için Salda Gölü plajlarında alınan bu kuralı olumlu bir gelişme olarak görüyoruz.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend