Salda Kayak Merkezi

Salda Kayak Merkezi

Türkiye’nin göl manzaralı tek kayak merkezi konumunda olan Salda Kayak Merkezi, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırları içerisindedir. ‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak tanınan Salda Gölü’ne

Salda Kayak Merkezi Konumu

Salda Kayak Merkezi, yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla kullandığı Antalya-Denizli güzergahındaki, Burdur ili Yeşilova İlçesi sınırlar içerisinde yer alan Eşeler Yaylası’nda bulunuyor. Burdur’a 77, Yeşilova ilçesine ise 14 kilometre mesafede bulunan tesis, 2079 metre rakımda bulunuyor. Şubat 2012’de hizmete açılan Salda Kayak Merkezi‘nde 8860 metre uzunluğunda telesiyej hattı ve uzunlukları 1000 ile 1500 metre arasında değişen, her seviyeden kayakçıya hitap eden 5 adet pist bulunmaktadır. Kayak alanı, 2.079 metre rakımda bulunan Tınaztepe’nin solunda 2.054 metre zirvesinin kuzey yamaçlarından başlayıp 1.910 metre rakımlı toplanma merkezinde sonlanmaktadır.

Kayak tesislerinin yapıldığı alan,  dünyanın en derin ve en temiz göllerinden biri olan turkuaz renkli Salda Gölüne hakim bir noktada olup, manzara tam bir doğa harikası niteliğindedir.  Genellikle, Aralık ayından itibaren Nisan ayı sonlarına kadar karla kaplı olan tepede 50 – 100 cm civarında kar görmek mümkündür.  Doğal bitki örtüsü ile kaplı olan tepenin arazi yapısı 30 cm kar yağışında bile kayak yapmaya uygun hale gelmektedir.

2 kişilik askılı T tipi self servis Teleski, Kafeterya,  İçmesuyu işleri 16.12.2011 tarihinde tamamlanarak 2012 yılı kış sezonuna yetiştirilmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda turizm potansiyeli fark edilen Salda Kayak Merkezinin yolunun asfatlanması çalışmaları için 4 milyon liralık yatırım yapıldı. Ayrıca konaklama ve yemek konusunda da yeni yatırımlar yapılan Salda Kayak Merkezine 

Dünyadan ve Türkiye’den misafirleri ağırlamayı bekleyen Salda Kayak Tesisi‘ni herkesin gezip-görmesini ısrarla tavsiye ediyoruz.

Salda Kayak Merkezi Foto Galeri İçin Tıklayınız…

Ayrıca Salda Kayak Merkezi yamaç paraşütünün de çıkış noktasıdır. Salda Kayak Merkezinden Salda Gölü’ne doğru yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Salda Kayak Merkezi Aralık 2017 Ücret Tarifesi

2017 Salda Kayak Merkezi Ücret Tarifesi

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir Yorum

  1. Salda kayak merkezi tanıtımı için sanırım daha fazla çaba gösterilmeli. Salda gölü ismi bile bir marka algısı yaratırken “kayak” merkezi akla gelmiyor. Üzerine kesinlikle düşülerek etkisinin artırılması gereken harika bir yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend