Salda Plajlarındaki At İzlerine Tepki

Salda Plajlarındaki At İzlerine Tepki

Göller hakkında yaptığı araştırmaları ile bilinen, Türkiye Tabiatını Koruma Derneği(TTKD) ile Doğa ve Sürdürülebilirlik Derneği(DOSDER) Bilim Danışmanı akademisyen Erol Kesici, sosyal medya hesabından Salda Gölü’ndeki güvenliği sağlayan atlı Jandarma birliklerine kumlara zarar verdikleri düşüncesiyle tepki gösterdi.

Salda Gölü Maldivler Plajı olarak adlandırılan bölgede güvenliği sağlamak için atlı jandarma birlikleri görevlendirildi. Eylül ayına kadar güvenliği sağlamak için görevlendirilen atlı birliklere, akademisyen Erol Kesici kumlara zarar verdikleri için, sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Salda Gölü’nün manyezitli ve turkuaz rengini korumak gerektiğini ifade eden Kesici, korumanın bu şekilde olmayacağını ifade etti.

Erol Kesici’nin Açıklamaları

Salda Gölü’nün manyezitleri canlılık özelliği göstermektedir; ayakkabılarınızla basmayınız derken! Salda Gölü güvenliği atlı askerlerde… Beyazlıklarda atlılar Salda Gölü’nü koruyacak; en önemli ve bilinçli Salda Gölü’nün plaj piknik alanı gibi kullanılmasıdır. Gölün manyezitini-turkuaz rengi suyunu korumak gerek… Böyle Değil!

Kontrol Et

Salda Gölü Plajlarında Sigara İçmek Resmen Yasak

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak!

Salda Gölünde Sigara İçmek Resmen Yasak! Salda Gölü’nün doğal yapısının korunması ve kirliliğin engellenmesi için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.