Tabiat Parkı Tek Piknik Alanı Olacak

Tabiat Parkı, Salda Gölündeki Tek Piknik Alanı Olacak

Burdur Valisi Hasan Şıldak, katıldığı yerel bir televizyon programında, Salda Gölü Tabiat Parkı alanının 12 hektardan 57 hektara çıkarıldığını ve sadece burada piknik yapılmasını sağlayacaklarını ifade etti.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, görevi süresince yapılan ve yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği programda, Salda Gölü hakkında önemli bilgiler verdi. Salda Gölü’nün korunarak turizme kazandırılması konusunda hassasiyet gösterdiklerini dile getiren Vali Şıldak, Salda Gölü’ndeki tek piknik alanının ‘Tabiat Parkı’ olacağını aktardı.

Salda Gölü ile ilgili çok önemli bir atım atıldığını anlatan Vali Şıldak; “Tabiat Varlıkları ve Milli Parklarımıza ait olan Tabiat Parkı alanı 12 hektardı. Bu konuda girişimde bulunarak bu alanı 57 hektara çıkardık. Bu alan şuan çevrilmiş durumda. Çevrilmesinin anlamı şudur; kontrollü şekilde içeride piknik yapılabilecek. Gölün bütün etrafında şuan piknik yapılabiliyor. Bu her açıdan risklidir. Hem kirlilik oluşturması bakımından hem de yangın gibi güvenlik riskleri açısından. Şimdi Tabiat Parkının içine piknik olayını koyarak sadece bu alanda piknik yapılmasını sağlayacağız. 57 hektarlık bir alanı mutlak koruma altına almış olduk.” dedi.

Kontrol Et

Vali Hasan Şıldak Salda Gölü İle Vedalaştı

Vali Şıldak, Salda İle Vedalaştı

Vali Şıldak Salda Gölü İle Vedalaştı Valiler Kararnamesi ile Burdur Valiliğinden Balıkesir Valiliğine atanan Hasan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.