Kamuoyuna Duyurulur

Kamuoyuna Duyurulur

Değerli ziyaretçiler,

Son zamanlarda gerek Salda Gölü Tanıtım Sitemiz gerekse sosyal medya hesaplarımızda Salda Gölü’nde yaşanan çevre sorunları dile getirdiğimiz paylaşımlarımız sonrası, sorumluluğu gölün tanıtımını yapan bizlere yüklemeye çalışan ziyaretçilerin olduğunu sıklıkla görmeye başladık. Duruma binaen açıklama gereği duyduk.

Yaklaşık 7 yıldan bu yana, yakın illeri bırakın Burdur’da bile çoğu insanın varlığından bihaber olduğu doğa harikası Salda Gölü’nün tanıtımı için uğraş vermekteyiz. Çıktığımız bu yolda amacımız;

  • Salda Gölü’nü ulusal ve uluslararası düzeyde geniş kitlelere tanıtmak,
  • Göl ve çevresinde süregelen sorunlara çözüm üretmek,
  • Ziyaretçilere konaklama, gezi, yemek… gibi konularda rehberlik etmek,
  • Bakir kalabilmiş ender yerlerden olan Salda Gölü ve yakın çevresinin turizm merkezi haline gelmesine katkıda bulunmak,
  • Sanayide ilerleyememiş Burdur’un turizmde ilerlemesine yardımcı olmak,
  • Yerel düzeyde insanların sektörden kazanç kapısı oluşturmalarını sağlamak,

Şunu biliyoruz ki; Salda Gölü’nde özellikle son zamanlarda gündeme getirilen çevre sorunları her daim vardı, sadece bu kadar göz önüne getirilemiyordu. Bizler halihazırda var olan ve süregelen bu sorunların çözümü için; öncelikle misafirlerin sonra yetkililerin ilgisini çekmeyi planladık. Nitekim yaşanan sorunlar gölü ziyaret eden on binlerce insan tarafından fark edildi. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar sayesinde gündem oluşturuldu ve yetkililer duruma el attı. Nitekim Burdur Valiliği Salda Gölü’nün korunması ve turizme kazandırılması için ciddi çabalar sarf ettiğini görmekteyiz. Aynı şekilde yerel düzeyde de gölün korunması için önlemler alındığını biliyoruz.

İnsanların ayak bastığı her yerde doğa tahribatı kaçınılmazdır. Sorunların çözümünün gelen ziyaretçi sayısını azaltmaktan değil, korunması için önlemler almaktan kamuoyu oluşturmaktan geçtiği inancını taşımaktayız.

Yaklaşık 100 km uzağımızda bulunan Pamukkale travertenleri de bilinirliği yavaş yavaş artarken aynı sorunları yaşadı. Bakmaya bile doyamayacağınız bembeyaz travertelerin üzerinde ayakkabı ile rahatlıkla gezilebiliyordu. Ulusal düzeyde tanıtımı yapıldıktan sonra koruma altına alındı ve turizme bütünüyle kazandırıldı.

Bilinmelidir ki; Salda Gölü’nü daha farklı mecralarda tanıtmaya, tanıtırken korumaya, güzelliklerden bahsederken eksiklikleri de gündeme getirmeye kararlılıkla devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

NASA Mars'a İniyor Canlı İzle

NASA, Mars’a İniş Yapıyor! Canlı İzle!

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar NASA, Mars’a İnişi Canlı Olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend