Vali Arslantaş: “Salda Gölü’nün Suyu İçilebilir”

Burdur Valisi Arslantaş: “Salda Gölü’nün Suyu İçilebilir”

Burdur turizminin lokomotifi konumundaki Salda Gölü’nün suyunun içilebilir kalitede olduğu ifade edildi. Burdur Valisi Ali Arslantaş, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, “Su analiz sonuçlarına göre Salda Gölü’müzün suyu içilebilir” ifadelerini kullandı.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Su analiz sonuçlarına göre Salda Gölü’müzün suyu içilebilir.” ifadesini kullandı.

Salda Gölü’nün Su Kalitesi Hep “Mükemmel” Düzeydeydi

Salda Gölü’nün farklı 4 plajından belirli aralıklarla alınan numuneler her yıl değerlendirilip kamuoyuyla paylaşılmaktadır. Nitekim bugüne kadar paylaşılan numune sonuçlarında Salda Gölü’nün su kalitesinin hep “mükemmel” düzeyde ve sağlıklı olduğu belirtiliyordu.

Plajların Su Kalitesi Güncel Sorgulanabiliyor

Sağlık Bakanlığının oluşturduğu takip sistemiyle deniz ve göl kıyısındaki plajların su kalitesi, duş, tuvalet, soyunma kabini, otopark gibi özellikleri http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden öğrenilebiliyor.

Türkçe’nin yanı sıra Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça dillerinde sorgulama yapılabilen internet sitesinde plajların fotoğraflarının yanı sıra hava şartları, yüzme suyu sıcaklığı, ulaşım ve konaklama imkanı, en yakın sağlık kuruluşu gibi güncel veriler de yer alıyor.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Salda Gölüne Ziyaretçi Kısıtlaması Getirildi

Salda Gölü’ne Ziyaretçi Kısıtlaması

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Salda Gölü’ne Ziyaretçi Kısıtlaması Getirildi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_288016916334679
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend