Ünlüler Proje İçin Salda’da

Ünlüler Proje Kapsamında Salda’da

Kültür ve Turizm Bakanı tarafından hayata geçirilen “Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz” Projesi kapsamında Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, Sümer Ezgü ve Seray Sever ile Salda Gölü’nü gezdi.

Bakan Ersoy’un eşi Pervin Ersoy, ‘Her Şehri Ünlülerle Geziyoruz’ projesi kapsamında Burdur’a geldi. Kalabalık bir grupla Salda Gölü’nü gezen Pervin Ersoy’a Türk halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü ile sunucu ve oyuncu Seray Sever de eşlik etti. Tabiat parkı ve Beyaz Adalar bölgesinde Yeşilova Kaymakamı İsmail Alsancak’tan gölle ilgili bilgi alan Pervin Ersoy bol bol fotoğraf çektirdi.

Beyaz Adalar bölgesinde gazetecilere açıklama yapan Pervin Ersoy, “3 yıl önce de gelmiştim. O zaman böyle bir doğa harikasını hem izlemiş hem suyuna girmiştim. Çok keyifli, çok güzeldi. Şimdi 3 yıl sonra geldiğimde değişiklik olarak bir koruma alanını görüyoruz burada. Koruma altına alınması gayet iyi olmuş. Bir bölümünde halk girebiliyor. Ama burada bulunduğum bölüm koruma altında buraya kimse giremiyor. Bu da Salda Gölü’ dedi.

Amaç Farkındalık Yaratmak!

Salda Gölü’ne ikinci gelişinde de çok keyif aldığını söyleyen Pervin Ersoy, “‘Her şehri ünlülerle geziyoruz’ projesi yaklaşık iki yıl önce başladı. En büyük amacımız iç turizmde farkındalık yaratmak. Yani istiyoruz ki kendi ülkemizin şehirleri de bizim tarafımızdan keşfedilsin ve tanınsın. Yani kendi ülkemizin turisti olalım. Neden gezmeyelim? İtalyanlar, Fransızlar, Almanlar kendi ülkelerini ne kadar çok geziyorsa Türkiye’de de Türkler kendi ülkelerini daha çok gezsin, şehirlerini daha çok tanısınlar istiyoruz. Burada ünlülerle gezmekteki amaç şu; ünlülerimizin sosyal medyasını da kullanmak. Ünlü isimleri de işin içine dahil edip, biliyorsunuz onlar milyonlara hitap ediyorlar. Takipçi sayıları çok fazla. Onların da desteğini alarak şehirlerimizin yıldızını parlatmak. Yani şehirlerimizin daha çok tanınmasını sağlamak. Şimdi de Burdur’dayız. Salda Gölü’ndeyiz. Olabildiğince çok fotoğraf çektik. Çok güzel görüntüler aldık. Bunları da Burdur’un daha çok tanınması için uğraşıyoruz” diye konuştu.

Maldivler Halt Etmiş!

Pervin Ersoy’la Salda’ya gelen sunucu ve oyuncu Seray Sever, “Salda’yı hep fotoğraflardan takip ediyor ve gelmek istiyordum. Maldivler halt etmiş. Fotoğraf çektirmeye doyamadım. Müthiş” dedi.

Salda Gölü Bizim Gözümüzün Bebeği!

Türk halk müziği sanatçısı Sümer Ezgü de “Salda Gölü bizim gözümüzün bebeği” mesajını verdi. Lise öğrenciliği yıllarında Salda Gölü’ne izci kamplarına geldiğini belirten Ezgü, Burdur Gölü’ne yazdığı ‘Dayan Burdur Gölü dayan’ türküsünün sözlerini Salda Gölü için değiştirerek söyledi.

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Beyaz Adalar Plajına Girişler Köy Girişine Alınıyor

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Beyaz Adalar Plajı Girişleri Köy …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend