Vali Hasan Şıldak Salda Gölü’nde

Vali Hasan Şıldak Salda Gölü’nde

Burdur Valisi Hasan Şıldak, ilçe ziyaretleri kapsamında Yeşilova ilçesine ziyarette bulundu. Salda Gölü’nün sadece ilimiz, ülkemiz değil dünya çapında bir değer olduğunu vurgulayan Şıldak, göl çevresinde otel, konaklama imkanları, restoranlar konusunda alt yapı çalışmaları üzerinde yoğunlaştıklarını bildirdi.

Burdur Valisi Hasan Şıldak, ilçe ziyaretleri kapsamında Yeşilova ilçesine ziyarette bulundu. İlçeye gelişinde Kaymakam Abdulhamit Karaca tarafından karşılanan Vali Hasan Şıldak, programına Kaymakamlık ziyaretiyle başladı. Programının devamında Yeşilova Cumhuriyet Başsavcısı Hilal Gül Karakoyun’u ve Belediye Başkanı Nuri Özbek’i makamında ziyaret etti.

Vali Hasan Şıldak, ziyaretlerinin ardından Yeşilova Ziraat Odası Toplantı Salonunda İlçe Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti.

Burdur Valisi Hasan Şıldak ilçeden ayrılmadan Salda Gölü kıyısında basın mesuplarına yaptığı açıklamada; Salda Gölü’nün sadece İlimiz ve ülkemiz için değil Dünya çapında öneme sahip bir doğal güzellik olduğunu belirterek, öncelikli görevimiz bu doğal güzelliği koruyarak gelecek nesillere aktarmak olduğunu ifade etti.

Vali Hasan Şıldak İlçe Değerlendirme Toplantısının başında yaptığı konuşmada; “Yeşilova Türkiye’ye mal olmuş, bununda ötesinde artık dünyanın bildiği tanıdığı Salda Gölü ile ön plana çıkan ve kendi tarihsel süreci içerisinde gelişim çizgisine baktığımızda tarım ve hayvancılığın ön plana çıktığı, yine son dönemde özellikle mermer alanında yoğun gelişim sağlayan bir ilçemiz. Salda Gölü ile birlikte turizm olarak da her geçen gün giderek artan ziyaretçi sayısıyla, adından söz ettirerek tanınırlığı artan bir ilçe olduğunu dile getirmek istiyorum.

Geçici Tedbirlerle Bir Yere Varmak Mümkün Değil!

Toplantının ilerleyen bölümünde Salda Gölüyle ilgili konuşan Vali Hasan Şıldak; “Salda Gölüyle ilgili geçici tedbirlerle bir yere varmak mümkün değil. Hem buraya gelen insanların daha sağlıklı hizmet alabileceği şekilde yeme içme mekanları, soyunma kabinleri gibi vb. ihtiyaçlarını giderecek mekanlar, hem de korunmaya yönelik tedbirlerin daha da planlı bir şekilde yürütülmesi gerekiyor. Yoğun bir şekilde bunlara çalışıyoruz. Belirttiğim gibi Bakanlıklarımızla da temas halindeyiz. Planlama çalışması en büyük adımdır. Bu konuda devamında da zaten ben Salda’ya kendiliğinden çok esaslı yatırımların çekileceğini, bir takım tesislerinde bölgede yerini alacağını, bu pastadan payını almaya çalışılacağını düşünüyorum. Bir yerde talep varsa arzda oluşacaktır. Oteldir, konaklama tesisleridir, yeme, içme mekanlarıdır, restoranlardır. Buna yönelik bizimde alt yapılarını tamamlamamız gerekiyor. Yolu ifade edebilirim, beyaz adalara giden yolla ilgili kısa dönem içerisinde girişimimiz var. Bunu sonuçlandıracağız.

Salda Kayak Merkezi, Salda Gölü İle Birlikte Değerlendirilmeli

Yine Yeşilova İlçemiz, sadece Salda Gölü ile sınırlı değil. Hemen Salda Gölünün üst kısmında yer alan 1900 rakıma sahip bir kayak merkezimiz var. Şuana kadar amatörce hizmet veriyor. Burayı da projeler geliştirip kış turizmine bağlantılı bir şekilde Salda Gölünün değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Bütün bunlar el birliği ile olacak. Her fikre görüşe açığız. Bu konuda kurum kuruluşlarımız, sivil toplum örgütleri, belediyeler hep istişare halinde olmaları lazım. En iyiyi ortaya koymak lazım. İlimizdeki kaynakları kullanma anlamında Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan intikal eden bir ödenekle Salda Kayak Merkezinin Yolunu da en iyi şartlara kavuşturmuş olacağız.

Özetle Yeşilova’nın gelecekteki çizgisinin turizmle kesişeceği görünüyor. Bunu iyi planlayarak, şartlarını oluşturup, alt yapısını sağlam bir şekilde belirleyip, sağlıklı şartlarda gerçekleştirmek durumundayız.”

Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi

Kontrol Et

Vekil Bayram Özçelik’ten Salda Millet Bahçesi Hakkında Bilgi

Facebook Twitter Pinterest Tumblr Reddit WhatsApp Facebook Messenger Email Print Paylaşımlar Vekil Bayram Özçelik, Salda Gölü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

288016876334683_297675078702196
Share via
Canlı Destek
Merhaba! Nasıl yardımcı olabiliriz?
Hoş Geldiniz!Salda GölüWhatsApp
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Salda Gölü TanıtımSalda Gölü ve çevresi hakkında detaylı bilgi
Send this to a friend